Про це йдеться в огляді фінансової консалтингової компанії Z / Yen Group Ltd., яка раз на півроку розраховує індикатор Global Financial Centres Index (GFCI), передає «Інтерфакс-Україна».
Зараз у Нью-Йорка 788 пунктів, у Лондона — 786. Тим часом Гонконг, що займає третє місце, продовжує скорочувати відставання від обох лідерів — 783 пункту.
Четверте місце зберіг за собою Сінгапур, проте Шанхай потіснив Токіо на п'ятій сходинці.
У десятку також входять Сідней, Пекін, Цюріх і Франкфурт, підскочив відразу на 10 позицій вгору. Тим часом Торонто, Бостон і Сан-Франциско вибули з топ-10, опинившись на 11-му, 13-му і 14-му місцях відповідно.
Новачком рейтингу став південноафриканський Кейптаун, який увійшов в нього відразу на 38-му місце, між Дубліном і Мюнхеном. Список також поповнили індійський Гуджарат (77-е місце), китайський Ханчжоу (86-е) і болгарська столиця Софія (97-е).
В цілому експерти Z/Yen говорять про змішані результати в цьому випуску: якщо півроку тому всі провідні фінансові центри покращували оцінки, а у міст на останніх рядках показники неухильно знижувалися, то зараз межі все більше розмиваються.
У Західній Європі істотно покращилися показником Цюріх, Франкфурт, Амстердам, Відень і Мілан, оскільки всі ці міста можуть виграти в результаті виходу Великобританії з Євросоюзу (Brexit) і поступової втрати Лондоном лідерства.
Разом з тим, незважаючи на свідчення про приплив нового бізнесу, Дублін, Мюнхен, Гамбург, Копенгаген і Стокгольм перемістилися вниз, оскільки респонденти менше вірять в їх перспективи.
Фінансові центри Східної Європи і Центральної Азії продемонстрували позитивну динаміку. Крім Санкт-Петербурга, в цьому регіоні виділяються Астана, Будапешт і Таллінн.
Північноамериканські міста, крім Лос-Анджелеса і Вашингтона, погіршили показники.