Незважаючи на стрибки курсу в середині тижня, в цілому за цей період безготівковий долар виріс при продажу тільки на 5 копійок — з 28,18/28,25 до 28,27/28,295 гривень.
Пожежі доводилося гасити Нацбанку. Щоб збити ажіотаж, тільки за 3-4 вересня він продав з ЗВР, за даними «Мінфіну», близько $60 млн (до $20 млн — через Matching і $ 40,1 млн — на аукціоні), а потім зміг відкупити в четвер близько $40 млн.
До вечора п'ятниці міжбанк продовжував залишатися досить знервованим. Валютний ринок нестабільний, девальваційні настрої зберігаються. Особливо після заяв уряду про необхідність підвищення цін на газ. Також вплинуло збільшення облікової ставки Нацбанком до 18%, що теж говорить про напружену ситуацію в економіці та фінансовому секторі.
Будь-яка невизначеність завжди грає проти нацвалюти. Власники обмінників у вихідні будуть враховувати ці тенденції при встановленні котирувань в пунктах обміну валют.
Особливо знижувати ціни на табло обмінників в ці суботу та неділю у них ніяких мотивів немає, але і особливо задирати їх вони не зможуть. Конкуренція зараз занадто велика і тому в основному обмінки працюватимуть в ці дні у форматі «з обороту» з досить вузьким спредом.
Курси валют на вихідні
Котирування готівкового долара будуть в межах: прийом 28,05-28,10 гривень, продаж 28,20-28,25 гривень. Рівень спреда по долару в обмінних пунктах складе від 12 до 15 копійок.
Котирування євро. К вечору п'ятниці на міжнародному ринку крос-курс пари євро / долар знаходився біля позначки 1,1580 долара за євро. Особливих змін на азіатській (нічний для України) сесії не передбачається і це співвідношення пари залишиться вже до кінця вихідних майже незмінним. Тому фінансисти в цей період виставлять курси готівкового євро в межах: прийом 32,481 — 32,540 гривень та продаж 32,655 — 32,714 гривні при спреді у межах 20 копійок.
Як завжди, розраховані нами курси можуть бути ще скориговані в межах до плюс-мінус 6-9 копійок на євро в залежності від індивідуальних завдань конкретної точки обміну.
Котирування по російському рублю. Після введення Заходом санкцій проти РФ рубль весь час лихоманить і курс підбирається до мети в 70 рублів за долар. Це враховують власники обмінників і мінімізують свої ризики по цій валюті за рахунок широкого спреду, виставляючи курс прийому рубля нижче цін міжбанку і зберігаючи котирування продажу в межах курсу продажу безготівкового рубля на українських п'ятничних торгах.
Котирування рубля в суботу та неділю будуть наступними: прийом за 1 рубль — на рівні 0,403-0,404 гривень і продаж 0,405 — 0,406.
Традиційно в районах прилеглих до кордонів України з Росією, в Києві і містах-мільйонниках — спред буде трохи нижче (обмінники заробляють в основному за рахунок обороту), а в західних областях України котирування будуть ширше і спред більше (обсяг угод з цією валютою там невеликий ).
Розраховані нами курси рубля можуть ще мати додаткове відхилення в межах до плюс-мінус 0,002-0,006 гривень на рублі в залежності від індивідуальних завдань обмінника.