Україна може отримати черговий транш МВФ в розмірі близько 2 млрд доларів до кінця осені. Втім, однією з вимог Фонду для подальшого фінансування залишається підвищення ціни на газ для населення.
Уже в середу місія МВФ прибуде в Україну, хоча напередодні Кабінет міністрів відклав питання про підвищення ціни на газ.
Гройсман зазначив, що ця тема дуже чутлива для українців, тому під час переговорів з МВФ він сподівається на конструктивну дискусію.
Глава уряду нагадав, що в питанні з МВФ говориться про зовнішні зобов'язання, а для України дуже важливо мати можливість працювати з міжнародними фінансовими ринками. Оскільки в період з 2005 до 2013 року країна набрала боргів на 50 млрд доларів.
«Сьогодні я, як прем'єр-міністр, і кожен українець повинен щось зробити для того, щоб їх віддавати і погашати, тому що прийшов час погашення цих боргів. І це не тільки питання 2018 року, але і 2019-2023 років. Це величезні серйозні ресурси, які ми повинні запозичувати, перекредитовувати, зменшувати кошти на обслуговування цих кредитів », — підкреслив Гройсман.
Він додав, що його стратегія полягає в тому, щоб Україна за 10 років отримала мінімум впливу боргів на ВВП і життя людей, в цьому і полягає дискусія з МВФ. Саме тому вона ведеться вже рік і, як сподівається прем'єр, завершиться у вересні.
«Моя задача, при неминучості зміни ціни, опрацювати всі механізми додаткового соціального захисту», — підсумував Гройсман.
Раніше повідомлялося, що Кабінет міністрів передбачив три основні сценарії розрахунку ціни на газ для населення.