«З пшеницею справді є проблеми, ми наступного тижня беремо партію тієї якості, що є, і пробуємо, наскільки з неї можна щось зробити», — розповів директор Луцького хлібозаводу «Теремно Хліб» Андрій Тищенко.

Крім того, сильні дощі, які пройшли в низці регіонів, заважають збиранню врожаю.

«У деяких областях дощило цілий місяць, більше 30 днів ніхто не виходив у поле. Це більше, ніж період жнив», — зазначає президент Асоціації фермерів і приватних землевласників Іван Томич.

Томич підкреслює, що надмірна вологість в результаті дощів призводить до масових захворювань, проростання, гниття та інших шкідливих факторів, які зменшують валове виробництво і якість зерна.

Така ситуація призведе до того, що ціни на хліб зростуть, відзначають експерти.

«Якщо раніше я давав прогнози, що хліб подорожчає протягом року до наступних жнив на чверть, то з урахуванням нових коректив варто очікувати зростання цін на хліб до наступного врожаю на 30-35%», — заявив Томич.

Водночас, голова правління «Київхліба» Володимир Череда каже, що ціна на зерно і борошно зростає щорічно, незалежно від урожаю.

«Наприклад, в 2016 і 2017 роках в Україні збирали рекордний урожай пшениці, але спаду цін не було. Основна частина зерна йде на експорт, і ціна пшениці для внутрішнього ринку формується в порту і залежить від курсу валют», — говорить він.

Череда пояснює: у собівартості хліба борошно становить 40%. Але, за словами голови правління «Київхліба», говорити про те, як вплине ціна нового врожаю на вартість хлібобулочних виробів поки рано.

Поки що дані щодо врожаю і зростання вартості продукції попередні, точну картину того, що відбувається пекарі зможуть сформувати в середині серпня, додає Андрій Тищенко.