Що нового: Регулятор доповнив підстави застосування заходів впливу до банків у вигляді письмового застереження (за недотримання вимог щодо нагляду на консолідованій основі) і встановив новий критерій для віднесення банку до категорії проблемних — за неподання або несвоєчасне подання програми капіталізації, плану реструктуризації, плану фінансового оздоровлення, плану заходів щодо усунення допущених банком порушень або за подання до НБУ планів і програм, які не відповідають встановленим вимогам.
- Заплановані банками заходи (фінансового оздоровлення або програми капіталізації) повинні містити терміни поступового їх виконання та досягнення встановлених значень нормативів капіталу та інших показників.
- У разі невідповідності розроблених банком заходів встановленим вимогам, банк зобов'язаний доопрацювати їх з обов'язковим урахуванням пропозицій і зауважень НБУ і повторно подати на узгодження НБУ протягом 15 днів з дня отримання відповідної вимоги регулятора.
- Рішення про погодження планів фінансового оздоровлення і програм капіталізації банків буде приймати правління НБУ або комітет з питань нагляду та регулювання діяльності банків, нагляду (оверсайта) платіжних систем.
Нацбанк визначив:
- Основні принципи складання програми капіталізації
- Критерії оцінки її прийнятності
- Шляхи забезпечення НБУ контролю за виконанням запланованих заходів.
Також прописано право Нацбанку враховувати вжиті банком заходи, які не були передбачені в програмі капіталізації.