З початку поточного року вартість вітчизняних будівельних матеріалів подорожчала на 15%, а імпортних — на всі 20%. Зростають витрати забудовників на оплату праці та логістику. В результаті чого за минулі чотири місяці собівартість будівництва житла в Києві зросла на 15-20%.

У березні-квітні 2018 багато київських забудовники заявили про те, що піднімають ціну на квадратний метр, пояснюючи це в першу чергу високим ступенем готовності об'єктів і зростанням собівартості. Ціни на новобудови за минулі 4 місяці в гривні виросли на 8%.

Чи є попит

Міфи про падіння купівельної спроможності і про перенасичення ринку первинного житла в Києві розбиваються об той факт, що в травні активність покупців в сегменті житла комфорт- і економ-класу вище, ніж в квітні, навіть незважаючи на святкові дні.

Читайте такожЩо робити, якщо забудовник не виконує обіцянки

Так, конкуренція на ринку дуже висока, але кількість людей, які потребують поліпшення житлових умов набагато більше. Крім того, нерухомість все ще залишається єдиним надійним засобом інвестицій. А той факт, що курс долара НБУ заклав в 2018 році на рівні 30,1 грн/$ говорить про те, що валюта подорожчає, і, як наслідок, простимулює попит на нерухомість. Як приклад давайте згадаємо ситуацію січня 2018 року: коли курс долара піднявся майже до 30 грн/$, продажі новобудов зросли в 3 рази. Забудовники не встигали підвищувати ціни на квадратні метри, а деякі з них навіть знімали об'єкти з продажу.

Дешевше не буде

Опинившись в умовах високої ринкової конкуренції з одного боку і зростанням собівартості будівництва — з іншого, забудовники утримують ціни на квадратний метр за рахунок зниження рентабельності. При цьому продажну вартість житла, особливо на високій стадії готовності, опускати ніхто не буде. Акції, знижки, розстрочки і інші маркетингові інструменти, влітку, безумовно, активізуються, але на ціну квадратного метра це суттєво не вплине.

Читайте такожКартонні стіни і двадцять сусідів на поверсі