Про це йдеться у повідомленні регулятора.
«Купівля такого обсягу не буде істотно впливати на ситуацію на міжбанківському ринку. В той же час, залежно від ситуації на ринку, інтервенції з купівлі можуть бути меншими або взагалі не відбуватися», — зазначили в НБУ.
При цьому, регулятор уточнив, що обсяги купівлі протягом дня можуть перевищувати оголошений обсяг, однак такі інтервенції проводитимуться для виконання інших завдань, передбачених Стратегією валютних інтервенцій Нацбанку на 2016-2020 роки, зокрема для згладжування функціонування валютного ринку.
Як і раніше, Національний банк при проведенні інтервенцій буде мінімізувати власний вплив на процес ціноутворення на валютному ринку.
Відповідно, по-перше, оголошений обсяг інтервенцій для поповнення міжнародних резервів буде незначним порівняно із загальним обсягом операцій на міжбанківському ринку, а по-друге, пріоритет буде надаватись тим формам інтервенцій, за якими Нацбанк не пропонує, а приймає запропоновану іншими учасниками валютного ринку ціну.
Такими формами інтервенції, де Національний банк виступає «прайс-тейкером», є валютний аукціон та інтервенція за найкращим курсом.
Такий підхід відповідає оновленій Стратегії валютних інтервенцій Національного банку на 2016-2020 роки.
Встановлення кількісних індикаторів для щоденних інтервенцій є важливим елементом режиму плаваючого обмінного курсу.
За цього режиму НБУ не має наміру підтримувати певне значення обмінного курсу, а присутність НБУ на валютному ринку визначається завданнями з накопичення міжнародних резервів, згладжування функціонування валютного ринку та підтримання трансмісії ключової процентної ставки.