Поки перевага на стороні регулятора — в його активі 16 виграних суперечок (станом на 13 березня). А ось 13 судів НБУ програв — рішення по цим банкам вже вступили в силу. Ще 25 справ знаходиться на розгляді в судах першої та апеляційної інстанцій.
Банки, які змогли довести неправоту регулятора, теоретично повинні відновити роботу. Однак на практиці це неможливо. У законодавстві відсутні будь-які механізми, які дозволили б повернути такі фінустанови на ринок. Ще рік тому НБУ звернувся до суду за роз'ясненням, що робити з реанімованими банкрутами. Але відповідь досі не отримано.
Одна з головних цілей банків-банкрутів — повернути контроль над втраченими активами. Йдеться про багатомільйонні кредити і застави по ним, в числі яких нерухомість, цінні папери і т. ін.
Відновлення роботи банків також дасть можливість їх власникам уникнути відповідальності за їх банкрутства. Три роки тому Верховна Рада проголосувала за зміни до Кримінального кодексу. Тепер власники і топ-менеджери банків повинні нести відповідальність за будь-які дії, які призвели до їх банкрутства.