Як пише DT.UA, в Польщі 78% населення старше 15 років користуються банківськими послугами, у Туреччині — 65%, а в Україні лише 53%.
«Обсяги роздрібного кредитування в Польщі становлять 35% від ВВП, в Туреччині — 16%, в Україні — 3%. Обсяги депозитів у Польщі становлять 52% від ВВП, в Туреччині — 44% від ВВП, в Україні — 35%. Єдиний показник, за яким ми не поступаємося іншим країнам, — це корпоративні кредити, у Польщі — 15% від ВВП, в Туреччині — 53%, а в Україні — 17%», — йдеться у статті.
«Біда тільки в тому, що у нас велика їх частина не обслуговується. Але в цілому можливості для зростання в банківському секторі величезні і потенціал його здатний зацікавити інвесторів», — зазначає автор.
Читайте також: Кабмін ухвалив стратегію розвитку Ощадбанку на 2018-2022 роки
Відповідно до стратегії до 2022 році багато показників українського банківського сектора повинні покращитися. Наприклад, за очікуванням Мінфіну частка кредитування зросте з 20% ВВП в 2017-му, до 27% ВВП до 2022-му, частка роздрібних кредитів при цьому збільшиться з 15 до 26% ВВП.
«Доступність кредитів фізособам буде забезпечена нехитрими методами. Кількість банківських відділень, яка в останні роки тільки скорочувалася, зросте з 235 млн на громадян до 290. Облікова ставка НБУ навпаки знизиться до 6%. Наскільки виправдані ці прогнози та чи виправдаються вони в 2022-му, зараз дуже складно сказати», — наголошує автор.
«Поки тренди зворотні – НБУ навпаки підвищує облікову ставку, так і у своєму останньому звіті про фінстабільність, регулятор банківського сектора висловлював побоювання щодо темпів зростання саме споживчого кредитування. Щоб тенденції стали зворотними протягом п'яти наступних років, доведеться чимало попрацювати», — йдеться у статті.