Про це «Мінфіну» повідомив керівник департаменту управління проектами компанії NOVBUD Дмитро Ткаченко.
«Цей факт є скоріше свідченням „ручного“ управління ринком і збільшеними ризиками забудовників, які хочуть зберегти планований рівень прибутку», — зазначив він.
«Реалізація того чи іншого проекту можлива лише з урахуванням отриманого прибутку. Тому „просідання“ гривні автоматично спричинило за собою підвищення цін для кінцевого покупця, але цей факт ніяк не є проявом зростаючого попиту на квартири», — вважає Ткаченко.
Експерт також повідомив, що на тлі подорожчання житла на первинному ринку, вже зараз у 1/3 всіх споруджуваних проектах спостерігається перегляд знижок і акцій, як стимулювання продажів.
«Щоб не „лякати“ потенційних покупців і не викликати паніку, зберігши „статус кво“ в і так досить хиткому співвідношенні попиту та пропозиції, забудовники спробують максимально зберегти існуючий рівень цін. Але в разі об'єктивної необхідності підняти цінову планку, викликану, наприклад, зростанням цін на будматеріали або подорожчанням будівельних робіт, одним з варіантів по залученню покупців стане значне збільшення пропонованих знижок при 100-процентній оплаті вартості квартири», — підкреслив Ткаченко.
Експерт повідомив, що на сьогоднішній день поріг подібних знижок у київських забудовників досягає 25%.
Також, щоб залучити покупця, будівельні компанії можуть вдатися до зміни умов розстрочки.
Ткаченко вважає, що «з огляду на неефективну систему іпотечного кредитування зниження початкового внеску і при цьому збільшення терміну погашення розстрочки — на сьогоднішній день є найбільш дієвим механізмом, що дозволяє потенційним покупцям стати власниками квартир».