Як повідомляється в релізі, організацію заснував 34-річний українець, пише DW.
Під слоганом «In Fraud We Trust» (ми віримо в шахрайство — англ.) зловмисники промишляли кардингом і завдали фактичний збиток споживачам, бізнесменам і фінансовим організаціям на $530 млн.
Однак передбачувані втрати набагато більше і за оцінками правоохоронців можуть становити до $2,2 млрд.
За даними міністерства юстиції США, вдалося встановити як мінімум 36 чоловік, причетних до угруповання. 13 з них були заарештовані по всьому світу, зокрема в Австралії, Великобританії, Франції, Італії, Косово і Сербії.
«Сьогоднішній обвинувальний висновок і арешт став однією з найбільших кримінальних справ в сфері кібершахрайства, які коли-небудь проводилися міністерством юстиції», — заявив виконуючий обов'язки помічника генерального прокурора.
Infraud займалася покупкою і поширенням викрадених особистих даних, скомпрометованих дебетових і кредитних карт, вразливою фінансовою і банківською інформацією, шкідливого ПО і іншої незаконної діяльністю через інтернет.
Керував угрупованням українець Святослав Бондаренко, також відомий під ніками Obnon, Rector і Helkern. Його затримати поки не вдалося.
Крім Святослава, американська влада ідентифікувала серед учасників угруповання громадян РФ, Молдови, Єгипту, Франції, Пакистану, Македонії, Косово, Сербії, Бангладешу, Канади, США та Австралії. Також в ній брав участь ще один українець Олексій Клименко під ніком Grandhost.
Всього причетних до Infraud налічується близько 10 000 користувачів, які виконували роль модераторів різного рівня залученості.