Згідно з повідомленням Мінфіну, розроблений законопроект вводить нові бюджетні правила, серед яких:
- дефіцит державного бюджету не може перевищувати 3% ВВП;
- граничний дефіцит держбюджету не може перевищувати дефіцит, визначений у Бюджетній декларації;
- граничний обсяг надання держгарантій не може перевищувати 3% доходів загального фонду держбюджету;
- визначаються також випадки уточнення стель видатків та надання кредитів з бюджету.
«Дотримання бюджетних правил в процесі бюджетного планування на середньострокову перспективу дозволить ефективно досягати цілей державної політики і забезпечувати поступовий прогрес у розвитку економіки», - зазначив міністр фінансів Олександр Данилюк.
Прийняте рішення вводить також огляд витрат (spending review) як сучасний інструмент бюджетного аналізу, який спрямований на оцінку ефективності заходів державної політики у відповідній сфері та ефективності використання бюджетних коштів. До цього часу така оцінка в Україні не проводилася.
«Мета цієї оцінки - виявити неефективні або неактуальні витрати і підвищити ефективність галузевих політик. Досвід інших країн свідчить, що проведення такої оцінки дозволяє істотно підвищити якість державних послуг і ефективність управління бюджетними коштами», - заявили в міністерстві.
Також, змінами до Бюджетного кодексу передбачено посилення підзвітності та відповідальності головних розпорядників за результати діяльності у відповідних сферах.
«Ми очікуємо, що діяльність головних розпорядників бюджетних коштів стане більш прозорою та зрозумілою для громадян», - зазначив міністр фінансів.