Як йде мова у повідомленні, установлення роботодавцем у документах, що регламентують періодичність і строки виплати заробітної плати, умови про виплату зарплати раз на місяць є неправомірним, адже згідно зі ст. 97 КЗпП власник або вповноважений ним орган чи фізична особа не мають права в односторонньому порядку приймати рішення з питань оплати праці, що погіршують умови, установлені законодавством.
Навіть за наявності заяв працівників із проханням виплачувати заробітну плату раз на місяць, виплата зарплати в такий спосіб є порушенням трудового законодавства. Адже в цьому випадку вимогу про виплату не рідше ніж двічі на місяць через проміжок часу, що не перевищує 16 к.дн., буде порушено.
Якщо працівник відмовляється від отримання авансу, роботодавець зобов'язаний розрахувати йому аванс, зняти суму авансу в банку, оприбутковувати в касі підприємства та, якщо працівник не отримав аванс після закінчення трьох робочих днів, скласти відомість депонованих сум і здати неодержану працівником суму авансу в банк, а потім виплатити його разом із сумою заробітної плати за другу половину місяця.
Якщо заробітна плата на підприємстві перераховується на зарплатні картки, то роботодавець зобов'язаний перераховувати її працівнику щонайменше двічі на місяць у дні, установлені для виплати авансу та заробітної плати, незалежно від бажання працівника.
Порушенням буде й виплата в аванс усієї суми заробітної плати, що належить працівнику за поточний місяць, оскільки вимогу про виплату не рідше ніж двічі на на місяць через проміжок, що не перевищує 16 к.дн., буде порушено.
У випадках порушення встановлених строків виплати заробітної плати роботодавець зобов'язаний компенсувати працівникам втрати частини заробітної плати відповідно до Закону України «Про компенсацію громадянам втрати частини доходів у зв'язку з порушенням строків їх виплати».
За порушення встановлених строків виплати зарплати й інших виплат, передбачених законодавством про працю, працівникам бiльш нiж за місяць та виплату їx не в повному обсязі ст. 265 КЗпП передбачає штрафи в трикратному розмірі мінімальної зaрплати, установленої законом на мoмент виявлення порушення.