Перш за все Ніна Южаніна погодилася, що було втрачено дуже багато часу, і актуальність введення даного податку відстає, найімовірніше, вже року на два.
Далі було зроблено зауваження щодо можливості втрати бюджету в разі введення податку на виведений капітал. За словами Ніни жителя півдня, втрати можливі протягом першого року існування такого податку, та й то незначні. При цьому вона додала: не можуть ні експерти, ні журналісти, ні тим більше в Міністерстві фінансів говорити про прямі втрати, не маючи навіть уявлення, яке виробництво може вийти з тіні завдяки впровадженню тієї чи іншої норми.
Також було відзначено, що завжди існували перехідні норми про те, що підприємства не будуть враховувати в фінансовому результаті збитки за певні періоди, потім їм дозволяли якийсь відсоток збитків включати для зменшення фінансового результату до оподаткування. Це є проблемою.
Уже зараз є прийняте рішення Президентом про те, що податок на виведений капітал буде введений в Україні з 2019 року і зараз комітет з питань податкової та митної політики працюємо над текстом проекту закону, запевняє Ніна Южаніна.
Зараз, коли немає окремо податкового обліку, а є один фінансовий результат, більшість платників податків взагалі не сплачує податок на прибуток. Весь податок на прибуток зараз сплачується державними підприємствами і невеликою часткою транснаціональних компаній. Всі інші не сплачують податок на прибуток.
Читайте также: ДФС: Через податок на виведений капітал бюджет втратить 80 млрд грн
Наступна проблема: у нас справжній фінансовий результат завжди намагалися приховати, оскільки існувала система оподаткування фінансового результату – «чим більше покажеш, тим більше заплатиш». При введенні податку на виведений капітал ми дозволимо підвищити капіталізацію наших підприємств. Це дуже важливо, адже це покращує і полегшує життя бізнесу.