Про це йдеться в законопроекті, який міністерство пропонує до обговорення.
Даним документом, пропонується віднести зобов'язання встановлення кінцевих бенефіціарів до елементів фінансового моніторингу для більшості фінустанов і представників регульованих професій, до яких відносяться нотаріуси, аудитори, бухгалтери, юристи, адвокати, ріелтори, податкові консультанти, пише Finclub.
Законопроект також передбачає введення нових правил для фінансових операцій високопоставлених державних осіб і чиновників, а також суддів, прокурорів, народних депутатів, членів їх сімей, зобов'язавши їх надавати необхідну документацію про їх фінансовий та майновий стан.
У той же час проект закону розширює коло суб'єктів первинного фінансового моніторингу (СПФМ), які зобов'язані повідомляти Держфінмоніторинг про підозрілі фінансові операції, за рахунок осіб, що надають інформаційно-консультаційні послуги з оподаткування, вказує оприлюднена пояснювальна записка до законопроекту.
Серед інших нововведень також спрощення визначення кола політично значущих осіб на основі поданих декларацій до Національного агентства з питань запобігання корупції і створення Держреєстру національних громадських діячів і членів їх сімей, йдеться в пояснювальній записці.
При цьому законопроект встановлює зобов'язання за платіжними системами супроводжувати грошові перекази інформацією про платника і одержувача, а також забезпечувати повноту такої інформації.