Причому, мова йде не тільки про поширення вірусів-вимагачів, оплата викупу в яких потрібно робити через біткоіни.
За даними компанії Symantec, все частіше хакери зламують сайти і впроваджують в їх код скрипти для фонового майнінгу криптовалют, повідомляє ITC.
Коли відвідувач переглядає такий сайт, скрипт починає використовувати процесор комп'ютера користувача для майнінгу. З урахуванням високої вартості криптовалют, такі кібератаки можуть бути навіть більш прибутковими, ніж поширення традиційного шкідливого ПЗ.
Як правило, антивірусні програми виявляють і блокують такі скрипти. Це дозволяє розробникам антивірусів скласти певну думку щодо ступеня поширення ПО для прихованого майнінгу в інтернеті. При цьому можна виявити зв'язок між ступенем поширення скриптів-майнерів і вартістю криптовалюти Monero.
Дані звіту Symantec містять відомості про кількість щоденних виявлених скриптів на системах користувачів. Можна зазначити, що після різкого зростання вартості Monero в кінці серпня і початку вересня до $150 за одну криптомонету кількість виявлених скриптів дуже швидкими темпами зросла до 2 млн на добу.
Вперше 3 млн виявлених скриптів було зафіксовано в кінці листопада, коли ціна Monero досягла вже $200. З тих пір вартість криптовалюти постійно збільшувалася і на поточний момент становить уже понад $400.
Такі скрипти використовуються для генерації Monero тому, що на відміну від більш дорогих Bitcoin або Ethereum, алгоритм CryptoNote більше підходить для майнінгу на процесорах.
З огляду на особливість майнінгу, сума отриманого доходу залежить від тривалості роботи скрипта, а отже — від тривалості перебування відвідувача на сторінці сайту.
Тому найбільш ефективними з точки зору майнінгу є сайти з потоковим мультимедійним контентом, які надовго привертають користувачів.
Наприклад, у вересні скрипт-майнер був виявлений на двох сайтах Showtime. Також він був виявлений в деяких розширеннях для браузера Chrome. Крім того, був виявлений код для майнінгу криптовалют і в деяких Android-додатках.
Звичайно, ефективність майнінгу на слабких мобільних процесорах не надто висока, але як то кажуть «з світу по нитці — голому сорочка».
Раніше «Мінфін» повідомляв, що хакери зламали сервери WordPress і Joomla для майнінгу криптовалюти Monero.