Кількість пропозиції на ринку житла постійно зростає. При цьому є забудовники, у яких непроданими залишається близько 70% квартир в зданих будинках.

Відділи продажів будівельних компаній виставили на реалізацію більше 40 000 квартир в столиці. Це і є реальні пропозиції від забудовників, станом на середину грудня 2017 року.

Кількість угод на первинному ринку становить менше тисячі в місяць. Це говорить про те, що ринок знаходиться в стадії надвиробництва, відсутній платоспроможний попит, а забудовники продовжують будувати просто за інерцією. Нове житло, з одного боку, начебто і продається, але з іншого — ціновий вибір пропозицій просто колосальний. Водночас кількість покупців, що бажають інвестувати в нерухомість, помітно поменшала.

Кількість угод на протязі всього 2017 року може трохи більше (відсотків на десять) в порівнянні з 2016 роком, але самі суми угод у грошовому еквіваленті набагато менші, ніж в минулому році. Це говорить про те, що ринок нерухомості стагнує. «В деяких новобудовах, після їх здачі в експлуатацію, залишаються 70% непроданих квартир. Ці квартири намагаються розпродавати протягом декількох років. Забудовники виставляють їх на продаж, і квадратні метри продаються потроху. Але за цей час з'являються нові квартири, і кількість пропозицій на ринку постійно зростає. Всі ми розуміємо, чому були смарт-квартири, тому що банки розорялися, всім в якості компенсації видавали по 200 тис. грн. Багато колишніх вкладників до копійки виплачені їм гроші вкладали в нерухомість. Таким чином, з 2014 року кількість житла що купується, так званого дешевого житла, росла», — поділився своїми думками аналітик консалтингової компанії «SV Development» Сергій Костецький.

Зараз вкладати зароблені кошти в нерухомість з точки зору інвестицій, або здачі в оренду людям стає нецікаво.

Причина одна, — комуналка і податок на нерухомість збільшується постійно, а орендна плата, в грошовому еквіваленті, падає. «Це говорить про те, що термін окупності квартири, а людина купує її з метою здачі в оренду, стає дедалі більше.Таким чином, можна зробити висновок, що інвестиції, як засіб вкладення капіталу в нерухомість пішли з ринку. На первинному ринку залишилися тільки ті кінцеві покупці, яким дійсно потрібно житло. Вкладати в нерухомість з метою не заробити, а просто, як в стабільні інвестиції, вже нецікаво», — зазначив аналітик консалтингової компанії «SV Development».

Не можна заперечувати і той факт, що квартиру в новобудові, яку будівельна компанія виставляє за 30 тис. дол., якщо зараз продати не вдасться, ніхто вже за такою ціною в наступному році не купить. Та ще податок на нерухомість потрібно заплатити. Якщо людина захоче цю квартиру продати протягом перших трьох років, то йому до того ж доведеться заплатити — 8,5% податок.

Зробивши інвестиції в 30 тис. доларів, через рік, через два чоловік отримає — 25 тис. дол. а в гіршому, — 20 тис. дол. «Це збиткова інвестиція, навіть якщо брати на стадії фундаменту. Якщо моніторити ринок, ви зверніть увагу, як змінювалася динаміка цін на житло. Забудовники, які починали продавати квартири пару років тому на стадії фундаменту по 118 -120 тис. грн., зараз, коли ці квартири вже введені в експлуатацію, продають за ті ж гроші.

З урахуванням інфляції, коливань курсу долара, люди, ті, які інвестували або думали перепродати, вони просто-напросто залишилися в збитку, або у великому програші. Що найбільше розхитує ринок нерухомості? На мій погляд — це постійні коливання курсу валют. Ринок і так «лежить». Якщо курс гривні не зафіксувати, то крах ринку нерухомості неминучий », — підсумував Сергій Костецький.