Згідно зі звітом про фінансову стабільність, ключові ризики для фінансової стабільності – припинення співпраці з МВФ, повільні структурні зміни в економіці, низька ефективність роботи державних банків та слабкість правової системи.

Як зазначив регулятор, тривала затримка з отриманням чергового траншу від МВФ – головний ризик для фінансової стабільності.

«Ключовий макроекономічний ризик для фінансової стабільності у найближчі роки – припинення співпраці з МВФ. Без підтримки міжнародних інституцій успішне рефінансування 20 млрд дол. суверенного та гарантованого державою боргу з терміном погашення у 2018-2020 роках малоймовірно. Україні варто розпочати перемовини про запуск нової програми співпраці з МВФ ще до завершення нинішньої на початку 2019 року», - йдеться у повідомленні.

Читайте також: МВФ не збирається до України

Крім того, у звіті зазначено, що після завершення етапу очищення банківський сектор знову прибутковий, тенденція продовжиться й наступного року.

Як повідомлялося, 14 грудня заступник голови НБУ Олег Чурий заявив, що регулятор очікує на приїзд чергової місії МВФ для завершення перегляду програми співробітництва в січні 2018 року і розраховує в 2018 року отримати два транші кредиту в рамках програми з МВФ на суму $3,5 млрд.

Слідкуйте за цікавими і ексклюзивними матеріалами «Мінфіну» в Telegram