Таку позицію щодо статусу криптовалют озвучив заступник голови НБУ Олег Чурій. 

За його словами, поняття «криптовалюта» та регулювання операцій з нею не підпадають під режим регулювання обігу грошових коштів. Оскільки криптовалюта не існує у формі грошових знаків, банкнот, монет, записів на рахунках в банках, вона не може бути визнана грошима. 

Криптовалюта також не підпадає під регулювання валютного законодавства. Вона не має прив'язки до грошової одиниці жодної з країн світу. Тому не може бути визнана законним платіжним засобом іншої держави або валютною цінністю. 

Криптовалюта не підпадає під регулювання обігу електронних грошей та використання як платіжних засобів. Оскільки вона не випускається банком і не є грошовим зобов'язанням певної особи, вона не може бути визнана електронними грошима. 

Криптовалюта також не підпадає під цивільні правовідносини щодо регулювання діяльності з цінними паперами. У неї відсутні ознаки документа та емітента, вона не має відповідної форми з певними реквізитами.

Читайте також: Як купити Bitcoin в Україні

Крім того, у криптовалюти відсутні ознаки документу у вигляді грошових знаків, відсутні елемент і мета виготовлення. Тому криптовалюта не може бути визнана грошовим сурогатом. 

«На сьогодні створена робоча група у складі трьох регуляторів фінансового ринку, Міністерства фінансів, Національної комісії з фінмоніторингу стосовно правового врегулювання статусу криптовалюти в Україні. Мета регулювання — захист прав учасників цього ринку, інвесторів, це питання фінмоніторінгу, оподаткування ідентифікації осіб, які є учасниками цього ринку», — заявив Чурій. 

Він також підкреслив, що процесс внесення змін до законодавства не повинний бути поспішним, оскільки сьогодні в світі немає єдиної уніфікованої позиції щодо криптовалют. 

«Ми хочемо наголосити, що законодавче регулювання діяльності криптовалют в Україні, не повинно жодним чином завадити розвитку IT-технологій і IT-індустрії в Україні і не спричинити відтік кваліфікованих кадрів за кордон», — наголосив Чурій.

Раніше «Мінфін» писав, що 30 листопада курс криптовалюти Bitcoin, який в середу встановив новий рекорд $11 500, впав до $10,298.