Про це на прес-конференції сказав директор департаменту ліцензування НБУ Олександр Бевз, повідомляє «Укрінформ».

«Банки однозначно за 5592-д, адже це гармонізує банківське та акціонерне законодавство. Ми усуваємо певні помилки, що були допущені у частині банківського регулювання, і закладаємо основи реформування корпоративного управління банків», — сказав Бевз.

За його словами, чинне законодавство примушує банки ставати публічними акціонерними товариствами, а раніше законодавство дозволяло широкий вибір організаційно-правових форм для банківських установ.

«Чому було прийняте рішення, що банки мають бути або ПАТ, або кооперативними банками, а будь-яка форма приватна з точки зору залучення капіталу не розглядалася? Ідеологія була в тому, що стандарти корпоративного управління та розкриття інформації ПАТ є такими, що необхідні для банків», — зазначив Бевз.

За його словами, новий проект закону передбачає, що тепер банки зможуть як залучати, так і не залучати публічні форми капіталу, але у питаннях корпоративного управління та розкриття інформації для банків лишатиметься публічний стандарт.

«Форма акціонерного товариства — це питання вибору акціонерів. Але оскільки у банках значний публічний інтерес, то стандарти розкриття інформації та корпоративного управління мають лишатися на тому рівні, як і публічної компанії», — додав Бевз.

Він також зазначив, що реформування корпоративного управління банків передбачатиме посилення ролі наглядової ради, збільшення квоти незалежних директорів, посилення вимог до них.