Період підбиття підсумків за жовтень та розробки планів на листопад в компаніях - вже закінчено. Бізнес входить у свій звичайний режим роботи. Це збільшить за нашими розрахунками статистику торгів: обсяг операцій до 390-450 млн доларів при здійсненні до 530-560 угод. Але ось по перспективам курсу нічого позитивного та багатообіцяючого для гривні ми сказати не можемо.
Більшість факторів працює проти неї. Ось основні:
1) Збереження загального тренду по зростанню курсу долара на міжнародному ринку;
2) Збільшення попиту на валюту з боку українських нафтотрейдерів;
3) Вихід на міжбанк «дочок» іноземних компаній з купівлі валюти для репатріації дивідендів;
4) Збереження у експортерів запасів гривневих ресурсів від жовтневого відшкодування ПДВ, що поки не стимулює з їх боку активного продажу валюти на міжбанку.
На користь гривні може спрацювати тільки один, але вагомий фактор - ситуативне зниження залишків на коррахунках банків. Вони впали на сьогодні на 3,4 млрд гривень - до 40,268 млрд. Це обмежить можливості спекулянтів по розгойдування курсу.
Але сподіватися на те, що за рахунок зниження ліквідності в банківській системі долар сильно впаде - не варто. Занадто великі залишки ліквідності поки зберігаються на рахунках бюджетних організацій в Держказначействі і занадто багато короткострокових депозитних сертифікатів НБУ куплено банками. Як тільки ці кошти повернуться на ринок - курс гривні буде знову під тиском.
Як і раніше, сьогодні - Нацбанк спробує не витрачати ЗВР для стримування котирувань на міжбанку і може вийти на ринок тільки при стрибку курсу понад 10-12 копійок за сесію.
Ситуація на готівковому валютному ринку:
Готівковий долар продовжує зміцнюватися.
Курс американської валюти в банках на 10 ранку: прийом 26,65-26,89 і продаж 26,88-27,05 гривень.
В обмінниках фінкомпаній: купівля 26,75-26,85 гривень та продаж 26,92-26,95 гривень.
Про тенденції на торгах за 1 листопада можна прочитати тут, а графік котирувань по долару, євро і рубля - подивитися тут.
Моніторинг настроїв валютного ринку:
У четвер на думку читачів «Мінфіну» перспективи офіційного курсу гривні продовжують погіршуватися. 30% (вчора було 41%) опитаних вважають, що курс НБУ повернеться до рівня нижче 26,75 гривень. 70% поки розраховують на те, що він надовго закріпився вище 26,76 гривень.
За ринковим курсом думки опитаних майже не відрізняються від даних за офіційним курсом. 25% впевнені в падінні котирувань на міжбанку нижче рівня 26,75 гривень, 75% респондентів - припускають його активне подальше зростання вище 26,76 гривень.
«Мінфін» буде моніторити тренд за офіційним і міжбанківським курсом долара та при подальшому зростанні котирувань буде змушений змінити найближчим часом шкалу опитування в сторону збільшення основного курсового порога - до 27 грівен. Решення про це ми приймемо за результатами сьогодених торгів.
Свої прогнози щодо офіційного і ринкового курсів долара ви можете залишити тут:
Слідкуйте за цікавими і ексклюзивними матеріалами «Мінфіну» в Viber