Про це заявив керівник відділу корпоративних фінансів і M&A компанії EY (Ernst & Young) в Україні Владислав Остапенко.
«Основним драйвером зростання M&A ринку є економічна стабілізація і поява перших сигналів зростання економіки, що на тлі відносно стабільної ситуації на сході України є достатньою підставою для деяких груп інвесторів починати вкладати в зростання бізнесу шляхом придбань», — зазначив Остапенко.
За даними EY, найбільш активні українські інвестори, на другому місці — іноземні компанії, які вже мають активи в Україні і готові до подальшого розширення бізнесу.
Традиційно, найбільш активної галуззю з точки зору M&A є сільське господарство, особливо — рослинництво, а також інфраструктура (елеваторні компанії).
Варто відзначити, що за останні 12 місяців значно зросла оцінка сг підприємств — з 500-600 доларів за гектар до 1200-1500 доларів за окремими активами, — впевнено переступивши середню оцінку 1 га в 1 000 доларів.
Не відстає від сільського господарства IT галузь, яка не тільки залучає інвестиції в нові проекти, а й консолідується шляхом придбання великими розробниками ПЗ більш дрібних компаній.
«Імовірність успішного закриття угоди в інших галузях в значній мірі залежить від якості об'єкта пропозиції. Компанії-лідери або нішеві носії цікавих технологій і бізнес-моделей мають досить високі шанси привернути увагу інвесторів, в той час, як «середнячки» є певною мірою ризикованим об'єктом для інвестицій», — заявив Остапенко.