1) Тривають дні бюджетних проплат, що активізує як експортерів, так і імпортерів. Перші будуть швидше розлучатися з валютою, другі — з одного боку також пов'язані з виконанням податкових зобов'язань, але з іншого — зростання цін на енергоносії в поєднанні з початком опалювального сезону стимулює збільшення витрат на їх придбання.
Залежно від того, хто в цей момент переважно на ринку — покупці або продавці — буде себе вести і курс. Ми прогнозуємо поступове зростання обсягів торгів з різноспрямованим рухом по котируваннях протягом сесій цього тижня;
2) Як і раніше — залишки на коррахунках банків перевищують 51 млрд гривень (на ранок понеділка — 51,5 млрд). Значна переліквідність в банківській системі провокує спекулятивні атаки на гривню;
3) Продовжиться поступове зростання виплат відшкодувань по ПДВ, що дає компаніям додатковий гривневий ресурс і може кілька «остудити» їх бажання продавати валюту. Більш того — значна частина цих ресурсів піде на валютний ринок, що збільшить попит на долар та євро.
Додадуть інтриги як чутки про потенційне призначення найближчим часом нового глави ФРС, так і необхідність з боку ЄЦБ визначитися з продовженням / не продовженням політики кількісного пом'якшення.
Це дає підставу для активних спекулятивних ігор на міжнародних ринках, що буде також негайно відбиватися на українському ринку. В першу чергу — на котируваннях євро і долара щодо гривні.
Якщо розглядати ситуацію на міжбанку тільки в перспективі одного дня — понеділка, то ринок чекає збільшення волатильності котирувань з поступовим зміцненням позицій долара. Зростання попиту буде поглинати весь обсяг запропонованої валюти. НБУ навряд-чи вийде на ринок — викуповувати йому поки особливо нічого.
«Мінфін» прогнозує на сьогодні котирування долара на торгах в межах коридору 26,54-26,64 гривень при обсязі торгів 340-370 млн доларів.
Ситуація на готівковому валютному ринку:
Готівковий долар «дивиться» на поведінку міжбанку.
Курс американської валюти в банках на 10 ранку: прийом — 26,40-26,65 і продаж 26,60-26,80 гривень.
В обмінниках фінкомпаній: купівля 26,55-26,65 гривень та продаж 26,68-26,73 гривень.
Про тенденції на торгах за 20 жовтня можна прочитати тут, а графік котирувань по долару, євро і рублю — подивитися тут.
Моніторинг настроїв валютного ринку:
У понеділок читачі «Мінфіну» продовжили знижувати ступінь свого оптимізму щодо перспектив офіційного курсу гривні. 23% (в п'ятницю було 29%) опитаних думають, що курс НБУ повернеться рівня нижче порога в 26,50 гривень. 77% вважає, що він надовго закріпився вище 26,51 гривень;
За ринковим курсом думки опитаних залишилися практично п'ятничними. 26% (було 24%) впевнені в зниженні котирувань на міжбанку нижче рівня 26,50 гривень, 74% — припускають його міцне закріплення вище 26,51 гривень за долар.
Свої прогнози щодо офіційного і ринкового курсів долара ви можете залишити тут:
Слідкуйте за цікавими і ексклюзивними матеріалами «Мінфіну» в Viber