Про це заявив заступник глави Нацбанку України Дмитро Сологуб в інтерв'ю агентству Інтерфакс-Україна.
«Це [...] внутрішня ситуація на тютюновому ринку, погода плюс зростання експорту, — вплинули на чотири товарні групи. Ми оцінюємо, які чинники враховувати при прийнятті рішення щодо монетарної політики, а на які центральний банк не повинен реагувати», — сказав він.
За його словами, базова інфляція, якою може управляти центробанк, півтора року залишається в межах 6-8%: за підсумками вересня склала 7,7%.
«Найбільшим же був внесок сирих продуктів харчування і товарів, послуг, ціни на які регулюються адміністративно. Ось це і є проблема для реалізації інфляційного таргетування, про яку ми говорили: в країні з таким низьким рівнем доходів, як в Україні, завжди в споживчому кошику висока частка продуктів харчування, а ціни на них волатильні», — зазначив Сологуб.
За його словами, Нацбанк не драматизує розбіжність між зробленим раніше їм прогнозом інфляції (9,1% на 2017 рік), її цільовим діапазоном (8% + — 2 процентних пункту) і поточним рівнем інфляції, що склалося в поточному році.
Раніше «Мінфін» повідомляв, що прем'єр-міністр України Володимир Гройсман заявив, що зростання цін на продукти пов'язано зі збільшенням обсягу експорту.