Про це на сторінці в Facebook повідомляє прес-служба «Урядового порталу».
«Держава, надаючи субсидію, дає можливість сім'ї протягом року вирішити питання з накопиченою в минулому заборгованістю за комунальні послуги. Якщо цього не зроблено, держава знову ж йде назустріч громадянам і дозволяє оформити договір реструктуризації боргу з постачальником послуги для продовження субсидії на наступний рік (2017-2018)», - йдеться у повідомленні.
Крім того, існують окремі випадки, коли громадяни оскаржують в судовому порядку виставлену постачальником послуги суму заборгованості і тому відмовляються платити відповідні кошти або укладати договір реструктуризації.
У Кабміні зазначили, що зараз борг за комунальні послуги, який оскаржується в суді, не впливає на субсидію.
У ситуації, коли громадяни не згодні з заборгованістю, вони можуть його оскаржити.
На підставі рішення суду про анулювання боргу або до винесення рішення суду про суму заборгованості, територіальні претензії рішення комісій з питань призначення житлових субсидій, які працюють при органах виконавчої влади на місцях, дія житлової субсидії поновлюється з моменту припинення її виплати, тобто з травня 2017 року.
Також наголошується, що поточна заборгованість, тобто не сплачені комунальні послуги в березні, травні та червні, не впливають на процес перепризначення житлових субсидій на новий період.