ПУМБ не виконує закон від 11 квітня 2023 року № 3048-IX

klient2022 24 серпня 2023, 21:05
Відділення за адресою: Львів, вул. Личаківська, 10
В країні вкрай складна ситуація, президент пішов на зустріч Українцям, підписав Закон від 11 квітня 2023 року № 3048-IX де вказано: що фізичні особи — боржники, на кошти яких накладено арешт органами державної виконавчої служби, приватними виконавцями, можуть здійснювати видаткові операції з поточного банківського рахунку на суму у розмірі, що протягом одного календарного місяця не перевищує двох мінімальних розмірів заробітної плати.
Однак Пумб банк не виконує закон. Державний виконавець направив відповідну постанову, проте пумб банк виконувати її не хоче. Те що вийшов відповідний закон їм байдуже :)) усі цивілізовані банки виконують, а пумб вирішив їм можна не виконувати.
Змушений буду звертатись до міжнародних регуляторів.
ПУМБ
PUMB 25 серпня 2023, 9:37
Вітаємо!

Нам прикро, що у Вас виникло негативне враження про роботу нашого банку. Ми бажаємо розібратися детальніше та уже передали Ваш запит на розгляд відповідному підрозділу нашого банку. Після отримання резуальтатів перевірки ми неодмінно надамо Вам зворотній зв'язок.
Полезный комментарий
PUMB 2 вересня 2023, 11:43
Вітаємо, Романе!

Перепрошуємо за очікування, ми уточнили інформацію по Вашому зверненню.

Відповідно до норми п. 3 ч.2 Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо окремих особливостей організації примусового виконання судових рішень і рішень інших органів під час дії воєнного стану» від 11.04.2023 № 3048-ІХ (надалі - Закон № 3048-ІХ), - у разі надходження від державного, приватного виконавця постанови про визначення поточного рахунку фізичної особи — боржника для здійснення видаткових операцій банк за визначеним у постанові рахунком здійснює видаткові операції на суму коштів у розмірі, встановленому цим підпунктом.

Відповідно до норми ч.2 ст. 51 Закону України «Про банки і банківську діяльність», банківські розрахунки проводяться у готівковій та безготівковій формах згідно із правилами, встановленими нормативно-правовими актами Національного банку України.

Відповідно до норми ч.1 ст. 40 Закону України «Про Національний банк України», Національний банк встановлює правила, форми і стандарти розрахунків банків та інших юридичних і фізичних осіб в економічному обігу України із застосуванням паперових та електронних документів, платіжних інструментів та готівки, а також координує організацію розрахунків.

(Продовження у наступному коментарі)

SergeyNina
SergeyNina
24 серпня 2023, 23:36
Пожалуйста уточните у банка получил ли он её вообще. Много исполнителей высылают как попало, некоторые вообще не читаются из-за плохой печати.
25 серпня 2023, 1:18
Банк отримав постанову. Проблема в тому що банк на техпідтримці стверджує шо вони на виконання цього закону лише дозволяють знімати в касі банку з паспортом готівку, а не здійснювати видаткові операції з рахунку, як це передбачено законом (в тому числі поза межами ліміту оплачувати податки в бюджет) . Банк взагалі стверджує шо вони цього закону не виконують.
25 серпня 2023, 5:58
А откуда вам известно, что банк получил постанову? Вам это сам банк подтвердил? Сомнительно. Опять же — даже после получения постановы у банка по закону есть 10 рабочих дней, то есть две недели на принятие решения. А вы сроки вообще не указали. Так, что думаю — вы не случайно это не сделали. Очень вероятно, что вы или искажаете информацию, либо вовсе врете

П.С. А вообще изначально — долги надо было отдавать вовремя. Тогда и постанов бы не было. Изначально в этой ситуации ваша вина а не банка. Сначала задолжают, потом не отдают, а потом у них кто угодно виноват, но не они сами
25 серпня 2023, 12:24
Нашо тут розводити кіпіш , сказав вже , шо проблема в тому шо банк не виконує даний закон. Банк собі вирішив шо на виконання даного закону він буде дозволяти лише знімати готівку в касі. П.С. надо было спочатку зробити судову систему в Україні, а тоді після цього вводити виконавчі провадження. А то в судах сидять судді які переважно приходять на посаду за 100−300 тис $ , які по давніх схемах несуть на верх гроші. А рішення виносять за гроші які адвокати рішали несуть . А поліція яка складає постанови протоколи торгує в мене на районі метадоном і лазить в квартири з крадіжками.
25 серпня 2023, 12:28
Очевидно в мене є причини з яких я вирішив не віддавати борг. Але я не хочу тут утруждати когось з цього питання. Це не стосується діла. Є закон і він повинен виконуватись
25 серпня 2023, 17:24
«А то в судах сидять судді які переважно приходять на посаду за 100−300 тис $ , які по давніх схемах несуть на верх гроші. А рішення виносять за гроші які адвокати рішали несуть . А поліція яка складає постанови протоколи торгує в мене на районі метадоном і лазить в квартири з крадіжками.»

«Ой сколько ж в мире несправедливости и безобразия . Давай ка и я своего чуть чуть добавлю , никто и не заметит — не буду долги отдавать. Это ж типа не я такой офигевший долги не отдаю — это вон полиция метадоном торгует , а судьи по 100 тысяч за должность платят . А мне потому сам Бог велел долги не платить «

. Классная у вас логика. Логика маргинала и гопника
25 серпня 2023, 18:44
Я ше раз пояснюю, в мене були конкретні причини , чому кому через що я не віддав борг. Якби в Україні був суд, а не корумпована помийна яма , то я б зміг довести свою правоту. А не просто так бо світ несправедливий, а давай я не віддам тоже борг. І ше раз поясню : це не стосується поставленого мною питання і не дає права банку невиконувати закон. А вам тявкати як дурна скажена собака.
25 серпня 2023, 19:17
Шоб я десь доводив комусь чому в мене утворився борг, має бути якась інстанція, яка буде це розглядяти. Хай буде хоч військовий суд, я і на це згідний. Але в Україні повністю відсутнє правосуддя. Я не маю де кому представити свої доводи. Реформи в судах ніхто ніколи не проводив, всі експрезиденти не відважувалися відкривати цей ящик пандори. Мій «суд» мене не закликав, а при моїх неоднократних заявах бути присутнім в судовому засіданні - відмовив мені в доступі до правосуддя.
25 серпня 2023, 19:21
«Якби в Україні був суд, а не корумпована помийна яма , то я б зміг довести свою правоту. А не просто так бо світ несправедливий, а давай я не віддам тоже борг. І ше раз поясню : це не стосується поставленого мною питання і не дає права банку невиконувати закон. А вам тявкати як дурна скажена собака.»

Недавно одного нарколыгу маргинала «приняли».
Вот он точь в точь как вы говорил. «У світі стільки несправедливості . Ті хто при владі , ті мільйонами крадуть і їм хоч би що. А я усього лише потерпілому лоху морду набив і телефон його відібрав і мене посадять»

Так я смотрю, что это вы были. Вас до суда под подписку о не выезде отпустили .
25 серпня 2023, 19:51
Давайте шоб я вас не послав туда де вам давно місце, ми прикоротимо ту тупу дискусію. Я звернувся сюди з приводу виконання відповідного закону . А все остальне як я думаю не має зараз такого значення. Прийде час я поясню з приводу так званих боргів і останніх реформ стосовно так званих виконавчих проваджень , які виставили безпосередньо мені. І ми розглянемо за що, хто зловживаючи своїм службовим становищем це зробив. Якщо ще залишиться кому пояснювати. Я не хочу з вами сваритися.
25 серпня 2023, 19:58
Я законопослушний громадянин. А не нарколига який комусь набив морду. В ході останніх реформ, люди в Нікополі стоять в черзі за водою, а не можуть розрахуватися банківською картою, бо в них виконавче провадження за борг за хату яку давно розбомбили. Так приблизно працюють останні реформи щодо автоматизованої системи виконавчих проваджень. І це ще далеко не самий гірший приклад. А ви викрикаєте борг нужно платить :))
25 серпня 2023, 20:33
Пишуть в новинах , що ходив тцк шник в Закарпатті , ходив кошмарив , казав «идти на фронт нужно всем» , точно так само як ви тут випусуєте ображаєте в хамській манері мені вказуєте «долги нужно платить всем» … найшли з проломаною головою … дивіться шоб за ваші заклики до репресій українців вам тоже десь бува голову не проломили. часи то не спокійні. Пояснили вам : поліція корумпована, суди корумповані. Не працює в Україні реформа автоматизованих виконавчих так як це працює в Європі. Не хочете думати шо робити , як виправляти, а будете займатись і далі репресіями громадян , — проломлять вам голову.
25 серпня 2023, 13:21
Це не моя вина шо утворився борг і виконавче провадження. Якшо вам дуже цікаво я можу розказати подробніше,як так званий борг в мене утворився :))) Я ж нехочу нікого тут утруждати. Є закон — виконайте будь ласка.
OkeyDoki
OkeyDoki
25 серпня 2023, 11:58
Если в законе не расписано четко какие именно «видаткові операції». то каждый банк по своему понимает.

И какой это у нас есть международный регулятор?
25 серпня 2023, 12:26
Ну приватбанк і монобанк чомусь нормально розуміють і знімають арешт як і положено на 13400.Лише пумб банк розуміє шо треба давати лише гроші в касі :)))
25 серпня 2023, 12:48
Законодавець чітко написав : дозволити видакові операції з рахунку , в тому числі оплачувати поза лімітом податки і збори в бюджет Законодавець ж не написав : дозволити зняття готівки в касі ?
25 серпня 2023, 12:45
Міжнародними регуляторами виступають : Міжнародний валютний фонд, Група Світового банку, Європейський Союз, Європейський банк реконструкції та розвитку
25 серпня 2023, 13:49
Після виходу даного закону, урядова преса опублікувала його, і надала чітке тлумачення , з якого випливає що законодавець мав на увазі розблокування рахунку для здійснення операцій на суму 13400 грн./ в міс. Тому то , що пумб банк розуміє , під видатковими операціями з рахунку лише зняття готівки в касі особисто , є явним не виконанням закону.
31 серпня 2023, 22:06
На жаль сюди неможливо відправити скріншот з переписки з службою підтримки банку, тому я скопіюю лише текст що стверджує банк : Романе, згідно З законам України «Про внесення змін до деяких законів України щодо окремих особливостей організації примусового виконання судових рішень і рішень інших органів під час дії воєнного стану» від 11.04.2023 № 3048-ІХ суму коштів (13 400 грн) через касу Банку. Іншого шляху отримання коштів немає, оскільки порядок виконання цього Закону встановлений у АТ «ПУМБ» саме таким чином. Відповідних роз’яснень щодо організації банками процесу здійснення видаткових операцій, передбачених Законом № 3048-ІХ, — НБУ не надавав.
2 вересня 2023, 11:43
Корисний коментар
Вітаємо, Романе!

Перепрошуємо за очікування, ми уточнили інформацію по Вашому зверненню.

(Продовження у наступному коментарі)
2 вересня 2023, 11:44
(Продовження)

У базових нормативно-правових актах НБУ з питань здійснення безготівкових (Інструкція про безготівкові розрахунки в національній валюті користувачів платіжних послуг, затв.постановою ПНБУ від 29.07.2022 № 163) та готівкових (Інструкція про порядок організації касової роботи банками та проведення платіжних операцій надавачами платіжних послуг в Україні, затв.постановою ПНБУ від 25.09.2018 № 103) розрахунків — відсутній механізм здійснення видаткових операцій у лімітованій сумі на протязі визначеного періоду, як то передбачено Законом № 3048-ІХ.

Т.ч., організація виконання Закону № 3048-ІХ у частині видаткових операцій з визначеного виконавцем рахунку — здійснюється банками самостійно.

Враховуючи це, АТ «ПУМБ» організував вказаний процес шляхом здійснення рчного контролю за проведенням видаткових операцій з поточних рахунків фізичних осіб-боржників, на кошти яких накладено арешт виконавцями, а саме через касу Банка.

Перепрошуємо за дані незручності та сподіваємося, що дана ситуація не вплине на нашу співпрацю з Вами у майбутньому. Бажаємо Вам гарного дня!
2 вересня 2023, 17:25
Питання по суті не вирішено. Ви стверджуєте що НБУ не недавав вам роз’яснень з приводу Закону № 3048-ІХ, це не в межах моєї компетенції. Зверніться в такому випадку до НБУ за відповідними роз’ясненнями. Очевидно законодавець мав на увазі дозволити всі видаткові операції з рахунку в межах 13400 грн. А не лише зняття готівки в касі : адже в законі ще й уточняється, оплата податків держплатежів не включається в ліміт. Як ви собі бачите оплату податків і зборів з рахунку, передбачених законом, людина приходить в касу знімає готівку і іде на вулицю платити готівку податок ? Окрім того в законі вказується, людина може встановити лише один рахунок в одному банку для проведення видаткових платежів з рахунку який затверджений для видаткових операцій. Очевидно законодавець мав на увазі що людина має мати 1 рахунок для здійснення онлайн платежів, оплати комунальних послуг, які в 21 ст.необхідні для прожиття людини. Окрім того , я вже надавав скріншоти вашому банку в вайбер, інші банки , монобанк наприклад , розуміє під виконанням того закону повноцінне розблокування рахунку , а не дозволити лише зняття готівки в касі. Якби законодавець мав на увазі лише зняття готівки в касі, він би так і вказав в Законі. Отже закон ви так і не виконали, рахунок для здійснення видаткових операцій не розблокували. Тому прошу вас виконати закон, а заявку відправити на розгляд назад. В разі необхідності зверніться за розясненням до НБУ , адже ви кажете він вам розяснень не давав.
3 вересня 2023, 14:23
Ви тримали моє звернення кілька тижнів про те , що ви не виконуєте закон , шоб дати відповідь : ми не виконуємо закон. Тому я і звернувся до вас зі скаргою, ідіть його виконайте !! В людей є не лише обовязки, а й права .
12 вересня 2023, 6:34
Вже місяць пройшов, а проблему ніхто не вирішив. Інстанцій розвелось як лайна : нбу, мінфін, служби підтримки, урядова гаряча лінія… а користі ніякої. Я написав заяву, а право здійснювати з рахунку видаткові операції , передбачене в вищезгаданому законі, — ніхто так і не реалізував. Не дивно що в країні війна , з такими розбалансованими регуляторами , і невиконанням законів, в Україні лише сіється хаос, анархія, беззаконня,диктатура. Прикро шо ви не виконуєте закон. Сподіваюсь вам це «відгукнеться».

Курс валют в ПУМБ

Курс валют в ПУМБ

Головна / Банки України 🏦 / ПУМБ 💰 / Відгуки про ПУМБ 📝 / ПУМБ не виконує закон від 11 квітня 2023 року № 3048-IX