Не приймають українські монети

Seryi25 2 квітня 2018, 21:16
Відділення за адресою: Київ, вул. Поліська, 12
2.04.2018 у відділенні 46 в місті Києві, що знаходиться за адресою вул. Поліська 12, зі мною трапився маленький інцидент.
Я хотів сплатити штраф за порушення ПДР у розмірі 51 грн., копійками номіналом 10 та 25. Та касиром, призвище не знаю, бо бейджиків не було, мені було відмовлено, з формулюванням: « Я їх рахувати не буду». Мені запропонували сплатити самостійно в терміналі, який як відомо копійки не приймає.
Позвонивши до контакт-центру, отримав відповідь, що касир не має права відмовити у сплаті. Але це не подіяло. Мені стало зрозуміло, що копійки вже не гроші, якщо Ощадбанк їх вже не приймає. Книги скарг у відділенні теж не має. Прошу надати мені відповідь, та роз’яснення.

ст.56 Про Національний банк України від 20.05.1999 №679-XIV

Національний банк видає нормативно-правові акти з питань, віднесених до його повноважень, які є обов’язковими для органів державної влади і органів місцевого самоврядування, банків, підприємств, організацій та установ незалежно від форм власності, а також для фізичних осіб.

п.6 Про затвердження Інструкції про ведення касових операцій банками в Україні від 01.06.2011 №174
Банк (філія, відділення) зобов'язаний також здійснювати на вимогу клієнта обмін банкнот на монети, монет на банкноти, банкнот (монет) одних номіналів на банкноти (монети) інших номіналів. Такий обмін, якщо справжність та платіжність банкнот (монет) не викликає сумніву, банк (філія, відділення) здійснює безпосередньо під час приймання готівки без відображення в бухгалтерському обліку.
3 квітня 2018, 10:12
Доброго дня. Приносимо вибачення за дану ситуацію. Співробітник мав прийняти платіж копійками. Напишіть, будь ласка, в особисті повідомлення Ваші ПІБ та контактний номер телефону та приблизний час звернення до відділення.

2 квітня 2018, 21:21
Для таких жалоб есть специальный ресурс — называется НБУ…

НБУ — Контакты

а также есть рекомендации

Рекомендації Національного банку України щодо деталізації інформації у скаргах громадян

2 квітня 2018, 21:25
Когда НБУ введёт в оборот монеты в 1, 2, 5 и 10 гривен — банки их тоже перестанут принимать.
14 квітня 2018, 17:59
Похоже на то. Но национальные деньги обязаны принять. А то и себя позорят, и страну!
StarFighter27
StarFighter27
3 квітня 2018, 8:42
Должны принять для этого Постанову хотя бы.
xoxolochka
xoxolochka
4 квітня 2018, 18:45
В привате принимают по 10грн копейками с одних рук. и без разницы. оплачиваешь ты квитанцию или просто обменять. а я лично в ощад отнесла мелочи 350грн и приняли без проблем. Это вы на ленивого кассира попали