Безпідставне утримання коштів

Avramel 15 января 2024, 14:25
10 місяця 2023 року я продавав свої заощадження в криптовалюті за гривні, через необізнаність провів операцію на 18.000 грн з третьою особою. Як виявилося, людина, яка переказала мені кошти, стала жертвою шахраїв, яким я, на жаль, на той час уже переказав криптовалюту після отримання переказу на свою картку.
Банк заблокував мій рахунок того ж дня, після отримання скарги від клієнта, який переказав мені кошти. Мені вдалося знайти цього клієнта в соц. мережах, пояснити всю ситуацію і надати докази того, що я просто продавав свою криптовалюту і не маю жодного відношення до шахраїв. Людина на підставі наданої мною інформації змогла ідентифікувати особу шахрая і подати цю інформацію правоохоронним органам, які ведуть кримінальне провадження, в якому я не розглядаюся як підозрюваний, мене в цьому провадженні взагалі немає, навіть як свідка.
Банк не отримував жодних запитів щодо мене від правоохоронних органів, скарга подана клієнтом теж анульована (немає жодних підстав утримувати мої кошти).
Я чекав 2 місяці на розгляд заявки на закриття рахунку, тому що факт ануляції скарги на мене від клієнта не розглядається банком як підстава для зняття блокування, яке було накладено саме через скаргу від клієнта.
Через два місяці я не отримав листа, в якому мала міститися інформація про розірвання ділових стосунків та переказу коштів на рахунок в іншому банку. Було подано заяву на перерахунок коштів у відділенні, але банк відхилив її, з причини того, що я не дотримався рекомендації повернути кошти потерпілому (щоб самому стати потерпілим), хоча скарга від потерпілого була анульована.
Рішення, яке запропонував мені банк, має характер доказу непричетності до шахрайства (документ від суду, назву якого не можуть сказати і який я навіть не можу отримати, бо у кримінальному провадженні щодо цих коштів я не розглядаюся навіть як свідок, не кажучи вже про якісь звинувачення).
Схоже що єдине рішення яке пропонує мені банк, щоб отримати свої кошти, це подавати позов на банк до суду
15 января 2024, 15:28
Вітаємо.
Вирішенням питання є повернення коштів, або надання рішення суду про непричетність до шахрайства.

Fantomas2020
Fantomas2020
15 января 2024, 16:20
Интересные варианты решения проблемы, предложенные банком (повернення коштів або надання рішення суду про непричетність до шахрайства). В первом варианте, если продавец криптовалюты вернет деньги, то будет считаться, что он признаёт факт нечестной продажи и сам может стать участником уголовного производства в качестве подозреваемого. Его начнут проверять, не пребывает ли он в сговоре с мошенниками, которые у него купили криптовалюту. Также продавец потеряет свои 18000 грн. Второй вариант возможен лишь в случае, если в отношении продавца будет оправдательный приговор суда. Если продавец криптовалюты не проходит по уголовному делу в качестве подсудимого, то получить решение суда о его непричастности к мошенничеству невозможно.
Volodymyr1005
Volodymyr1005
27 января 2024, 2:34
И полиция у него не примет заяву, нет состава преступления, нет материальных убытков. Самому через IBAN выходить на отправителя, узнавать подробности кому отправляли и т. д. И пусть уже отправитель идет с полицию с заявлением на мошенников. Но к сожалению, это скорее рашисты. Наши через крипту на их платформах продаж разводят людей, а они на наших. У нас есть уникумы, которые ведутся отправить полную предоплату человеку, у которого в контактах указан российский номер
Dmytro1232
Dmytro1232
15 января 2024, 17:24
В Меге точнісінько так, тільки сумма 285000 грн. Сумма проблемна 45, як їх повернути, я б уже зрадістю хоч частину забрав, блокувати весь рахунок є взагалі незаконно
Валерка Котовский
Валерка Котовский
15 января 2024, 18:56
Подробнее у себя в блоге я расписал как безопасно продавать криптовалюту и не попасть на мошенников.
К сожелению 60−70% людей вижу на бирже которые новички и пишут принимаю от 3х лиц чек в чат… такие вот потом ноют сюда заходят…
Если банк отказывается возвращать деньги, подавать в суд нужно, в 100% вероятности суд будет выигран, судебный сбор и компенсацию оплатит банк, банк не имеет права вести какие либо расследования, и если его клиент слил данные мошеннику то этим обяз заниматься полиция, которая перекладывает свои обяз на суд

USD 39.4 40

USD 39.4 40