Проблемний фінмоніторинг

Moroz19 29 ноября 2023, 16:29
Відкрив рахунок ФОП, тому що рекомендували знайомі. Спочатку все працювало, як треба. Але 23 листопада рахунок було заблоковано без будь-якого попередження.
Після наполегливих вимог пояснити ситуацію, мені надали листа, типу у «непрйнятно високий рівень ризику». Такий рівень ризику присвоюють за фінансування тероризму, постачання зброї, операції з політично значущими особами, та подібне.
Для розуміння читачів — у мене невеликий роздрібний магазин продовольчих товарів. Був один термінал Райфу, та одна каса. Працюю сам на себе. Все в рамках лімітів 2 групи. Податки сплачені. Фіскальні чеки видаються.
Доходи — через термінал. Покупці розраховуються картками.
Видатки — на розрахунки з постачальниками, яких більше двох десятків. Інколи постачання разове, інколи ритмічне. Все більш ніж прозоро. Видатки переважно безготівковим розрахунком.
Ось так банк набиває статистику з виявлених «порушників», подає сфальшовану звітність в НБУ.
Щось довести нереально, бо документи у мене навіть НЕ запитували. Пояснення також не запитували.
Райффайзен Банк
29 ноября 2023, 16:36

Нам дуже прикро, що у Вас склалась така ситуація. Хочемо пояснити, що Ви могли отримати повідомлення про блокування рахунків у зв'язку з тим, що операції за Вашими бізнес-рахунками в зазначений в повідомленні період перевищують очікувані Вами надходження, про які Ви повідомляли під час встановлення ділових відносин/останньої ідентифікації. Вам необхідно у зазначений в повідомленні термін надати документи, що підтверджують джерела походження коштів, які надійшли на рахунок (-ки) за вказаний період.

Ми завжди готові проаналізувати ситуація та вирішити її в індивідуальному порядку. Тому просимо Вас надати в приватні повідомлення ЄДРПОУ.

З повагою та турботою,
@RaifHelp