ВХОД
Вернуться
Respect
Александр Яковлев
Зарегистрирован:
24 ноября 2010

Последний раз был на сайте:
8 декабря 2010 в 13:26
24 ноября 2010, 12:11

Письмо ДПА

Давайте обсудим, что можно предпринять торговцу ЦБ в связи с письмом ДПА от 10.11.2010 г. N 24268/7/15-0317?

Просмотров: 1788, сегодня — 1
Следить за новыми комментариями

Комментарии (12)

+
+9
Duke
Duke
24 ноября 2010, 13:14
Евгений, Киев
#
Дайте текст письма или ссылку…
+
0
PowerB
PowerB
24 ноября 2010, 13:29
Elias Khamaz, Kyiv
#
ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ УКРАЇНИ

ЛИСТ
від 10.11.2010 р. N 24268/7/15-0317

Державним податковим адміністраціям в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі


Про відображення від'ємного фінансового результату операцій з цінними паперами та деривативами у 2010 році
Державна податкова адміністрація України з метою належної організації адміністрування податку на прибуток повідомляє про врахування від'ємного фінансового результату з цінними паперами та деривативами у визначенні об'єкта оподаткування платників податку у 2010 році.

Пунктом 7.6 ст. 7 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств» (далі — Закон N 334) встановлено окремий податковий облік фінансових результатів операцій з цінними паперами та деривативами.

Так, абзацом другим підпункту 7.6.1 пункту 7.6 статті 7 Закону N 334 встановлено, якщо протягом звітного періоду витрати на придбання кожного з окремих видів цінних паперів, а також деривативів, понесені (нараховані) платником податку, перевищують доходи, отримані (нараховані) від продажу (відчуження) цінних паперів або деривативів такого ж виду протягом такого звітного періоду, від'ємний фінансовий результат переноситься на зменшення фінансових результатів від операцій з цінними паперами або деривативами такого ж виду майбутніх звітних періодів у порядку, визначеному статтею 6 цього Закону.

Відповідно до пункту 6.1 ст. 6 Закону N 334 якщо об'єкт оподаткування платника податку з числа резидентів за результатами податкового року має від'ємне значення об'єкта оподаткування (з урахуванням суми амортизаційних відрахувань), сума такого від'ємного значення підлягає включенню до складу валових витрат першого календарного кварталу наступного податкового року. Розрахунок об'єкта оподаткування за наслідками півріччя, трьох кварталів та року здійснюється з урахуванням від'ємного значення об'єкта оподаткування попереднього року у складі валових витрат таких податкових періодів наростаючим підсумком до повного погашення такого від'ємного значення.

У 2010 році норми цього пункту діють з урахуванням особливостей, встановлених пунктом 22.4 статті 22 Закону N 334.

Відповідно до пункту 22.4 Закону N 334 у 2010 році у складі валових витрат платника податку враховується 20 відсотків суми від'ємного значення об'єкта оподаткування з податку на прибуток, яке утворилося станом на 1 січня 2010 року.

Згідно з п. 1 розділу II Прикінцевих положень Закону України від 20 травня 2010 р N 2275-VI «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» пункт 9 розділу I цього Закону (зміни до Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств») набирає чинності з початку наступного звітного (податкового) періоду, за періодом, на який припадає набрання чинності цим Законом.

Таким чином, порядок врахування від'ємного значення об'єкта оподаткування, визначений пунктом 22.4 Закону N 334, застосовується з початку наступного звітного (податкового) періоду, тобто за підсумками 9 місяців 2010 року.

Враховуючи викладене, у декларації з податку на прибуток за звітні періоди 9 місяців 2010 року та 2010 рік враховується лише 20 відсотків суми від'ємного фінансового результату операцій з цінними паперами та деривативами попереднього звітного року.

Головам державних податкових адміністрацій в АР Крим, областях, містах Києві та Севастополі довести зазначену інформацію до відома платників податків і підпорядкованих підрозділів та забезпечити її врахування при проведенні контрольно-перевірочної роботи та винесенні рішень у процесі апеляційних узгоджень.

Заступник Голови
О. М. Любченко
+
0
PowerB
PowerB
24 ноября 2010, 13:33
Elias Khamaz, Kyiv
#
Тоесть власть сказала прямо — В УКРАИНЕ НЕЧЕГО СТРОИТЬ ПЛАНЫ НА 3-5 ЛЕТ!
Все равно переломаем ваши планы, господа инвесторы!
Забирайте свой лавандос и катитесь бубликом.
А ответ на вопрос — кто виноват, отвечаем — вы сами. Не знали, что-ли?
+
+10
Toha
Toha
24 ноября 2010, 13:43
toha, Столица!
#
… а что, у нас инвесторы в стране есть? по имеющимся у меня сведениям, у нас есть только замаскированные под инвесторов «наши»
+
0
Александр Камарали
Александр Камарали
24 ноября 2010, 15:46
Киев
#
Господа, во-первых само по себе письмо не является нормативным документом, обязательным к исполнению. Во вторых, помоему в нем дано неправильное трактование закона. И если налоговая будет иметь претензии, их можно оспорить в суде…
+
0
mocker
mocker
25 ноября 2010, 10:22
#
Податкова ще в 90-ті вигадала два формулювання. для нас і для себе.
для нас: «злочинне використання прогалин в чинному законодавстві», а для себе — «максимальне використання можливостей, наданних чинним законодавством, для наповнення бюджету». чи потрібно уточнювати, що мова йде про одне й те саме «чинне законодавство»?
крім того, Ви ж, мабуть, знаєте загальне правило: хто процес допускає, той його програє.
+
0
Александр Камарали
Александр Камарали
24 ноября 2010, 17:19
Киев
#
Ну и опять же, бюджет нужно наполнять.
+
0
akchup
akchup
25 ноября 2010, 10:10
Донецк
#
В чьём суде их можно оспорить :)?
+
+1
Александр Камарали
Александр Камарали
25 ноября 2010, 10:26
Киев
#
Не знаю как будет сейчас, но раньше суды у налоговой выигрывались…
+
+1
mocker
mocker
25 ноября 2010, 10:40
#
Господарські процеси — так. але це ніколи не заважало податковій ініціювати процеси кримінальні.
+
0
Александр Камарали
Александр Камарали
25 ноября 2010, 12:59
Киев
#
Согласен. Тут все субъективно будет зависеть от «имени» компании, которая будет судиться.
+
+1
mocker
mocker
25 ноября 2010, 15:33
#
24 ноября 2010 года, при участии представителей АУФТ состоялось заседание координационного совета ГКЦБФР по вопросам бухгалтерского учета, на котором была согласована позиция Регулятора и СРО торговцев ценными бумагами, а также подготовлен текст обращения, который будет рассмотрен на заседании Комисии и потом направлен в ГНАУ, Кабмин и Минфин.

Ассоциация «Украинские Фондовые Торговцы» совместно с ГКЦБФР подготовила обращение в Государственную Налоговую Администрацию Украины (ГНАУ) относительно письма ГНАУ #24268/15-0317 от 10 ноября «Об отображении отрицательного финансового результата операций с ценными бумагами и деривативами в 2010 году».

23.11.2010 в рамках совещания с вице-премьером Украины Сергеем Тигипко по обсуждению Программы развития фондового рынка Украины на 2011-2015 годы, представители АУФТ подняли вопрос о негативных последствиях разъяснения, что только 20% валовых расходов предыдущих периодов можно отнести на затраты в текущем году.

Сергей Тигипко согласился с комментариями о некорректности такого подхода ГНАУ и порекомендовал профильным организациям совместно с Регулятором направить в Налоговую администрацию обращение о пересмотре условий налогообложения и учета отрицательного результата операций с ценными бумагами и деривативами. «Если нам не удастся разрешить ситуацию с ГНАУ самостоятельно, то вице-премьер подтвердил готовность решить этот вопрос на уровне Кабинета министров», – отметил Олег Швец.

www.aust.com.ua/Default.aspx#news290

Написать комментарий

Чтобы оставить комментарий, нужно войти или зарегистрироваться
 
×
окно закроется через 20 секунд