Купівля квартири — справа серйозна. І кожна сім'я підходить до цього максимально відповідально. Головна увага приділяється місцерозташуванню житлового комплексу, архітектурі, планувальним рішенням, технології будівництв, репутації забудовника, дозвільній документації та умовам оплати. В той же час, 90% потенційних інвесторів новобудов взагалі не цікавиться питанням акустичного комфорту у майбутній квартирі. Хоча в чатах мешканців новобудов шумоізоляція є темою номер один.
Чому так відбувається? Всьому є просте пояснення. Люди стикаються з акомпанементом перфораторів, молотків, підборів сусідки, тупотом дітей та гавкотом собак вже після заселення (тоді коли ремонт вже зроблено). Більш того наші люди історично сприймають шум як невід'ємну частину життя. І залишається тільки один варіант — постійні сварки з сусідами, які також звичні для нас.
З чим доведеться зіткнутися
Більшість людей стикаються із проблемою шуму відразу, як тільки в'їжджають у нову квартиру. Дуже швидко приходить усвідомлення, що замість тихої гавані сім'я потрапила до акустичного пекла. Шум нас оточує з усіх боків — з відкритих вікон, з вентиляційних шахт, від стін та підлоги.
Умовно шуми можна розділити на дві категорії — ударні та повітряні.
Головний супутник наших квартир — повітряний шум. Його ще називають «гомін життя». До повітряного шуму відносяться гучні розмови та сварки сусідів, вокальні партії, галасливі вечірки, шум пилососу, перегляд футболу та гавкіт собак. Цей шум буде присутній завжди, тому що є невід'ємною частиною нашого постійного життя. Він неприємний, але за шкодою для здоров’я навіть близько не може зрівнятися з іншим видом шуму — ударним.
Ударний шум виникає при механічному впливі на перекриття і може легко поширюватися по всій будівлі зверху вниз, знизу вгору та по діагоналі. До ударного шуму відносяться будь-які механічні впливи на перекриття — тупання дитини, стукіт каблуків, звук дивана, що розкладається, перекинутий стілець і, звичайно ж, відомий всім перфоратор. Ударний шум, на відміну від повітряного, завдає безпосередньої шкоди нашому здоров'ю.
До речі, ударний шум є головною причиною конфліктів між сусідами.
Життя в будинку без шумоізоляції виглядає приблизно так:
Вплив шуму на здоров'я людини
Міські жителі звикли до шуму і ставляться до нього як до дискомфорту. Хоча це реальна загроза здоров'ю. Це той ворог, який підкрадається непомітно і шкодить поступово. Настільки поступово, що ми потім і не вловлюємо причинно-наслідковий зв'язок.
Шум — це стрес. А якщо організм стресує, то у людини піднімається рівень гормонів кортизолу, адреналіну та норадреналіну. Це викликає відгук центральної та вегетативної нервової системи, пригнічуючи психофізичний стан людини. Як наслідок — високий тиск, зміни зорово-моторних реакцій та порушення сну.
Особливо небезпечні поєднання шуму з вібрацією, наприклад, від ремонтних робіт у будинку. Це може призводити до аритмії або брадикардії, та проблем з настроєм. І це лише те, що лежить на поверхні. А ось незворотні пошкодження слуху довго можуть бути непомітними.
У таблиці наведено приклади впливу шуму для здоров'я людини.
До речі, перфоратор видає 90−110 дБ. Отже, є ризик частично втратити слух, поки сусіди роблять ремонти.
Найкращий спосіб захистити своє здоров'я — розв'язувати ці проблеми на етапі вибору житла. Тому що, коли людина в'їхала до квартири, вона може вирішувати проблеми лише локалізовано. А таке питання треба вирішувати серйозніше — на етапі проєктування всього будинку.
Проблеми шуму у новобудовах
Проблема підвищеного шуму особливо актуальна у монолітно-каркасних будинках. Там ударний шум швидко та легко переміщується по конструкції у всіх напрямках. Але це не означає, що не варто розглядати будинки, зведені за такою технологією будівництва.
Монолітно-каркасні будинки мають незаперечні переваги. Вони надійні, стійкі, швидко будуються, можуть стояти без капремонту до 100 років і, головне, дають повну свободу планування внутрішнього простору. Просто треба вирішити питання шумоізоляції. І робити це треба на рівні всього будинку, щоб кожній сім'ї було тихо та комфортно жити у своїй квартирі.
На жаль, більшість забудовників ігнорують проблему шумоізоляції. Є стандарт, де вказано товщину перекриття 160 мм — на нього й орієнтуються, виконуючи мінімальні базові вимоги. Хоча, за фактом, навіть 250 мм не можуть дотягнути до норми приблизно 20 дБ.
Вирішення проблеми шуму — ЖК «МюнХаузен 2»
Про основні принципи девелоперської компанії Domira Groupрозповів її комерційний директор Валерій Прохно: «Ми з самого початку вирішили йти іншим шляхом. Завдання було створити унікальні будинки. Будинки, у яких все буде на найвищому рівні — від продуманих авторських планувань до акустичного комфорту. Будинки, де мешканці знайдуть комфорт та затишок. В результаті глибокого аналізу проблем, з якими стикаються мешканці новобудов, ми чітко окреслили головну проблему — низький рівень акустичного комфорту. Після цього ми почали шукати рішення. Одразу на думку спали об'єкти з підвищеним рівнем шуму — студії звукозапису, шумні цехи на деяких виробництвах. Якось же там змогли вирішити питання, а значить і ми можемо вирішити це й на рівні будинку».
Domira Group вирішила звернутися до професіоналів у сфері шумоізоляції. Було розроблено проєкт ізоляції міжповерхових перекриттів професійним шумоізоляційним матеріалом. Утворюється так звана «плаваюча підлога», яка дозволяє нейтралізувати ударний шум в точці виникнення та знизити його рівень шуму приблизно на 40 дБ. Така технологія давно застосовувалась у студіях звукозапису. У житловому будинку використовується вперше.
Історія створення ЖК «МюнХаузен 2»
Окремо хочеться зауважити, що ревіталізація територій — один із пріоритетних напрямків компанії Domira Group. Перетворення старих, занедбаних територій на прекрасні та функціональні зони для житла та відпочинку — непроста справа. Але результат вартий усіх зусиль. Це можна розглянути на прикладі житлового комплексу «МюнХаузен 2», що знаходиться в Ірпені на перетині вул. Київської та Лермонтова.
Головні фішки ЖК «МюнХаузен 2»:
— Сімейний формат. І це не просто слова. В комплексі взагалі не передбачені мініатюрні квартири (так звані «смарти»), студії та класичні 1-кімнатні квартири. Навпаки, акцент зроблено на «євродвокімнатних» та «євротрикімнатних» авторських плануваннях Саме вони користуються особливою популярністю серед молодих сімей та сімей з дітьми.
— Енергозбереження. Це 4-шарові стіни з керамічної цегли, мінеральної вати товщиною 150 мм, повітряного прошарку та фасадом з облицювальної цегли не мають аналогів на ринку.
— Унікальна професійна шумоізоляція перекриттів, яку раніше використовували лише у студіях звукозапису та промислових цехах.
— Розташування. Житловий комплекс розташований з одного боку в курортній зоні, з іншого поруч із центром «нового» Ірпеня.
— Інфраструктура. У пішій доступності від житлового комплексу розташовано кілька супермаркетів, аптек, спортивних клубів. Транспортна інфраструктура повноцінно функціонує. Поруч зупинки місцевого транспорту та приміського сполучення.
Для щастя потрібно небагато — улюблена сім'я та затишна квартира, де всі разом будуть щасливі.