Звіти інституційних інвесторів США з'являються із затримкою: інвестфонди зобов'язані розкрити свої позиції в акціях понад $100 млн протягом 45 днів після закінчення звітного кварталу. Таке правило встановлено для того, щоб інвестори подрібніше некопіювали стратегії ділків Волл-стріт і тим самим не впливали на вартість акцій.
Читайте також: Чи варто продавати акції, коли ринок падає
Тож зараз аналітики вивчають і коментують угоди, які здійснювали імениті інвестиційні фонди у квітні-червні. Виявилося, що багато хто вже тоді виявляв активний інтерес до акцій компаній «захисних» секторів ринку. Саме вони стануть бенефіціарами чергової хвилі локдаунів при погіршенні епідеміологічної ситуації.
Ці покупки робилися, коли ринок показував вражаюче зростання, більше того — зростає досі. Індекс S&P 500 у серпні зріс сьомий місяць поспіль і показав найкращий результат за січень-серпень з 1997 року.
Остання помітна корекція акцій спостерігалася аж у вересні-жовтні минулого року — тоді від локального піку SPY впав майже на 11%.
За даними Truist, з 1950 року, коли індекс мав таке зростання, наступного року він виростав у 80% випадків, а середній зріст складав 10%. Однак великих інвесторів такі дані не зупиняють.
Наприклад, інвестиційний гігант Tiger Global Management з $79 млрд активами під керуванням та Coatue Management, що керує приблизно $25 млрд, збільшили позиції в паперах DoorDash. Компанія займається доставкою продуктів харчування. В середині травня її акції падали нижче $115, а зараз торгуються на позначці $193.
Крім того, Coatue Management докупив акції Moderna, а Lone Pine Capital збільшив розмір позиції у цих паперах до понад $900 млн. Lone Pine Capital — американський хедж-фонд, який керує приблизно $36 млрд. Його президент і керуючий портфелем — Стів Мандель, який раніше працював у Tiger Management. Саме тому Lone Pine називають одним із 30 «тигренят» (фонди, засновані менеджерами, що починали свою кар'єру в Tiger Management).
Ряд інвестфондів наростив позиції в акціях Zoom та Peloton, а також папери інших компаній, що надають можливість займатися фітнесом вдома.
Щоправда, такої стратегії дотримувалися далеко не всі. Скажімо, Duquesne Family Office (портфель — $3 млрд) Стенлі Дракенміллера, колишнього соратника Сороса, збільшив частку акцій компаній, які, навпаки, виграють від відновлення економіки. Фонд купив папери Airbnb на $86 млн (за оцінкою на кінець червня), мережі готелів Marriott ($35 млн), а також збільшив пакети в Expedia та Starbucks.
Тепер подивимося, чим жили фонди під керуванням легенд інвестиційного бізнесу.
Баффет вважає, що купувати нічого і вкладає у продавця їжі
Воррен Баффет є генеральним директором, головою ради директорів і головним акціонером Berkshire Hathaway Inc. З 1965 року Berkshire Hathaway приносить середньорічний прибуток у розмірі 20%, що майже вдвічі перевищує показники S&P 500 за той же період часу.
Уже третій квартал поспіль Berkshire Hathaway більше продає, ніж купує. З початку року сукупні чисті продажі склали приблизно $5 млрд, що втім, не так багато, порівнюючи із загальною вартістю акцій в портфелі фонду — $293 млрд.
Читайте також: Воррен Баффет за рік заробив $2 мільярди на акціях японських компаній
Журнал для інвесторів Barron's говорить, що Баффет просто не бачить привабливих компаній. Вільні гроші Berkshire витрачає на викуп власних акцій з ринку: у другому кварталі на це пішло $6 млрд. А в кеші у фонду зібралася майже половина від суми, яка вкладена в акції: станом на 30 червня гроші на рахунках склали $144,1 млрд (кварталом раніше — $145,4 млрд).
Щоправда, знакових продажів у фонду було небагато. У другому кварталі Berkshire повністю ліквідувала позицію на $180 млн у Biogen, чий препарат від хвороби Альцгеймера Aduhelm нещодавно отримав схвалення від американського регулятора. А позиції в акціях трьох великих біотехнологічних компаній були скорочені: в AbbVie — на 10%, Bristol Myers Squibb — на 15%, в Merck — на 50% (що стало найбільшим продажем фонду в звітному періоді).
Але акції цих компаній займали мізерну частку в портфелі фонду — сукупно на початок другого кварталу на них припадало менше 3%. Berkshire купував акції фармацевтів переважно влітку минулого року, роблячи ставку на затребуваність сектора в умовах пандемії, а продавав на історичних максимумах.
Замість них у портфелі з'явилися акції іншої американської фармацевтичної компанії Organon (спеціалізується на репродуктивній медицині, контрацепції, замісній гормональній терапії). Її частка в портфелі теж дуже незначна, а сама покупка цілком відповідає стратегії «Чарівника з Омахи» — придбавати недооцінені компанії.
З помітних розпродажів можна виділити подальше скорочення в портфелі акцій General Motors, в який Баффет почав вкладатися дев'ять років тому. Влітку фонд зменшив свою позицію в акціях автогіганта відразу на 10% до $3,6 млрд — зараз це 12-я за величиною позиція в портфелі.
Найбільшою покупкою Berkshire в другому кварталі стало збільшення з $1,8 млрд до $2,37 млрд пакета акцій мережі супермаркетів Kroger.
Загалом, дітище Баффета залишилося вірним його головному інвестиційному принципу — «купи і тримай». На топ-5 компаній (Apple, Bank of America, American Express, Coca-Cola, Kraft Heinz) припадає 76,1% усіх вкладень фонду в акції. І ця частка залишається практично незмінною вже довгий час.
Даліо підготувався до падіння ринку
У Штатах Даліо називають Стівом Джобсом від світу інвестування. Створений ним хедж-фонд Bridgewater Associates входить до топ-10 найбільших у світі. Під його керуванням перебуває близько $160 млрд.
На відміну від Баффета, він — прихильник диверсифікації: у Bridgewater на кінець червня було відкрито 784 позиції (у Berkshire — 47). За квартал портфель Даліо став ще більш диверсифікованим — на топ-10 активів фонду доводиться 33,04%, порівнюючи з 38,92% кварталом раніше.
Даліо — один із тих, хто вже давно попереджає інвесторів про небезпечні сигнали серйозного зниження ринку. А тому його фонд щосили готується до можливої корекції.
Минулого кварталу фонд на 37% скоротив вкладення у ETF, що повторює індекс S&P 500. Хоча пакет його акцій, як і раніше, залишається найбільшою позицією у портфелі. Також на 6% зменшено вкладення в індексний фонд, орієнтований на золото.
Натомість помітно зросли вкладення у сектор товарів першої необхідності і охорони здоров'я. Найбільшими покупками стали Walmart, Procter & Gamble, Pepsico, Jonhson&Johnson, Danaher, Target та Abbott Lab.
Читайте також: Купили акції 600 найбільших компаній Європи
Зараз сектор товарів першої необхідності займає найбільшу частку в портфелі фонду — 26,4%, а папери охорони здоров'я зросли до 15,7%. Аналогічні розклади у фонду фіксувалися безпосередньо перед обвалом у 2008 р.
Даліо залишається одним із головних оптимістів щодо Китаю серед великих інвесторів, відзначає South China Morning Post. Нинішнє падіння ринку КНР він називає тимчасовим. Як підрахувало видання, до кінця кварталу Bridgewater мав вкладення в акціях 37 емітентів з КНР на $1,2 млрд. Але, до слова, нові покупки розмили частку позиції фонду в ETF на індекс китайських паперів — з 1,29% до 0,92%. Так інвестор зменшив вплив акцій китайських компаній на свій портфель, не продаючи їх.
Сорос вчасно позбувся китайських паперів
Натомість Джордж Сорос просто позбувся токсичного активу. Причому, зробив це дуже вчасно. Засновник хедж-фонду Soros Funds Management (зараз — Quantum Fund) відомий, як дуже агресивний та успішний менеджер. Він стабільно генерує річний дохід портфеля понад 30%. Сорос домагається вражаючих успіхів, роблячи масивні короткострокові ставки на валюти та цінні папери, включаючи акції та облігації.
У другому кварталі компанія Джорджа Сороса скоротила позиції в багатьох китайських паперах, які торгуються в США. Їх Quantum придбав у березні-квітні, коли колапс Archegos Capital Білла Хвана спровокував обвал котирувань акцій з його портфеля.
Читайте також: Як китайські IT-компанії стали заручниками підвищення народжуваності
Зокрема, фонд Сороса продав акції медіакомпанії ViacomCBS на $194,3 млн, китайського IT-гіганта Baidu на $77 млн і китайського сайту електронної комерції Vipshop. Як пише Bloomberg, Сорос — один із небагатьох великих інвесторів, що вдало скоротили позиції в акціях китайських компаній перед їх обвалом у липні.
Індекс NASDAQ Golden Dragon China (відстежує 98 компаній з КНР, які торгуються в США) в середині літа впав на 22%. Серед причин падіння паперів називають обмеження Пекіна, накладені на сервіс замовлення таксі Didi (торгується на Нью-Йоркській біржі) і роботу освітніх онлайн-платформ.
Однак Соросу, як і деяким іншим інвестфондам, вдалося, як пише Bloomberg, хоча б частково «обійти неприємний для китайських акцій в США липень».
У той же час Quantum активно нарощував позиції в уже наявних паперах та придбавав нові. Наприклад, найбільші частки в портфелі були збільшені в паперах Amazon, IT-компанії Maxim Integrated, фармкомпанії Elanco Animal та Walt Disney.
Фонд наростив на 123% розмір позиції в put-опціони на індекс S&P 500 до 2,58% від усього портфеля (7-а за розміром частки). Ця угода свідчить про те, що Quantum ще в другому кварталі також почав готуватися до майбутньої корекції ринку.
Вуд продовжує вкладатися в технології
Кеті Вуд — засновник, гендиректор і головний інвестиційний директор ARK Invest, компанії з керування інвестиціями, яка створює і активно керує портфелем ETF. Заснована в 2014 році, ARK Invest розширила свої активи під керуванням до $53,7 млрд до початку 2021 року.
Один із провідних ETF компанії, ARK Innovation ETF з 2014 до початку 2021 року забезпечив середньорічну дохідність 39%. Це більш ніж втричі вище за дохідність S&P 500 за той же період часу. А минулого року цей ETF показав фантастичну дохідність в 152%.
Читайте також: Чи варто інвестувати у хайпові акції
Дивідендна дохідність Ark Innovation склала 1,75% проти 1,3% в ETF, наступних за S&P 500.
Цей рік виявився для Вуд не таким вдалим: у другому кварталі ARK Innovation ETF виріс на 9%, але все ще не відіграв падіння (з початку року — мінус 7%).
Вуд є найбільшим інституційним власником криптовалюти і в другому кварталі суттєво наростила вкладення в ряд технологічних компаній. Наприклад, частка Splunk Inc. (програмні та хмарні платформні рішення) в портфелі фонду зросла на 4772%, хоча все ще залишається незначною (0,11% портфеля).
Частка Reinvent Technology Partners Y, порівнюючи з першим кварталом 2021 року, збільшена на 2547%. Згідно зі звітом на кінець червня, ARK Investment Management володіла понад 1,1 млн акцій компанії на суму $11,8 млн, що становить 0,02% портфеля.
Частка технологічної компанії The Trade Desk, Inc збільшена на +1073% до 0,31% портфеля.
Найцікавішою для інвестицій Кеті Вуд вважає генну інженерію. В її портфелі 10 таких компаній, і вони займають понад 15% вкладених коштів. На другому місці електромобілі, представлені, окрім Tesla, проєктом TuSimple. На третьому — послуги зв'язку (хмарні, а також супутникові). Замикають першу п'ятірку стрімінги та геймінг.
Незважаючи на зниження цього року і ризики зростання ставки ФРС, консенсуси вперто дають високі прогнози майже за всіма паперами з портфеля Кеті Вуд. Середній таргет зараз знаходиться близько 30%.
Бьюррі ставить проти улюбленців Вуд
Незважаючи на райдужні прогнози аналітиків, Майкл Бьюррі, який передбачив обвал ринку іпотечних облігацій в США в середині 2000-х років і став прототипом героя фільму «Гра на пониження», поставив $31 млн на зниження флагманського фонду Кеті Вуд ARK Innovation ETF.
Також у другому кварталі він збільшив коротку позицію за Tesla. Що можна розглядати як ще одну непряму ставку проти Вуд.
І така ставка говорить багато про що. Його хедж-фонд Scion Capital, заснований у 2000 р., у перший рік роботи на тлі падіння індексу S&P 500 на 11,88% виріс на 55%. Це стало можливим завдяки ставкам на падіння переоцінених акцій інтернет-компаній. Наступного року індекс S&P 500 впав вже на 22,1%, а портфель Бьюррі виріс на 16%.
Але справжня зоряна година Бьюррі настала у світову фінансову кризу. Його ставка на те, що бульбашка на ринку американської нерухомості в результаті лусне, принесла йому особисто близько $100 млн, а його інвесторам — понад $700 млн.
У 2009 році Бьюррі закрив свій фонд і повернувся в інвестиційний бізнес тільки в 2013 р., заснувавши хедж-фонд Scion Asset Management.
Зараз Бьюррі ставить проти Вуд і істотно збільшує позиції в секторах охорони здоров'я та товарах першої необхідності. Купівля паперів даних секторів зазвичай використовується як хеджування на випадок можливих спадів — акції часто зростають проти падаючого ринку.
Найбільшими покупками від частки портфеля Scion AM в другому кварталі стали call-опціони (ставка на зростання) на дистриб'юторів лікарських засобів Cardinal Health та McKesson, а також найбільшої у світі мережі оптової та роздрібної торгівлі Walmart.
Втім, готуючись до гіршого, Бьюррі активно заробляє і на поточному зростанні. У попередньому кварталі він наростив позиції в call-опціони на Facebook та Google — на 71% і 14% відповідно. У квітні-червні папери демонстрували значне зростання, тому інвестор напевно заробив.