Чим загрожує ажіотаж
Найчастіше ціни акцій визначаються не фундаментальними показниками, а рівнем спекулятивного «ажіотажу», викликаного розвитком модних тенденцій, висвітленням в пресі, чутками і навіть широко розрекламованим IPO. Незалежно від того, виправдана така увага чи ні, вона має великий вплив на ціну акцій.
Інвестувати в такі акції — вельми спірна стратегія, оскільки рано чи пізно хайп і ажіотаж проходить і акції повертаються до більш «приземлених» оцінок. Серед прикладів — Virgin Galactic, яка після польоту Бренсона в «космос» втратила ~ 60% вартості і спустошила рахунки багатьох інвесторів.
З цієї причини покупка ажіотажних акцій схожа на гру в «музичні стільці» — головне встигнути вчасно продати. Ця стратегія має мало спільного з інвестиціями і є звичайною спекулятивною торгівлею з вельми сумнівною ефективністю.
Читайте також: Влада США взялися за «хайпові» акції
Сегмент «ажіотажних бульбашок»
Одна з чергових ажіотажних бульбашок сьогодні надулася в сегменті кібербезпеки, де оцінка деяких компаній роздулася до неймовірних значень. Наприклад, Crowdstrike торгується за 64 форвардні (майбутні) виручки, кожен долар з якої поки що приносить компанії 15 центів збитку.
На цьому тлі малопомітною для інвесторів пройшла новина про те, що Microsoft і Google обіцяли Джо Байдену вкласти в розвиток кібербезпеки $30 млрд протягом 5 років. Це в 10 разів більше сукупної виручки чотирьох найбільш «гарячих» компаній сектора — Crowdstrike, Okta, Cloudflare і Zscaler і в 40 разів більше їх сукупних інвестицій в дослідження і розробки (R&D).
Можливо, це хороший привід задуматися інвесторам — чи не найкращий нині час зафіксувати прибуток в акціях хайпових cibersecurity і перемістити капітал в Microsoft і Google, що мають величезні шанси «підім'яти» під себе весь сектор.
Читайте також: Скільки можна заробити на «порожніх» акціях