Інфляція нікуди не зникає
Головними подіями цього тижня були оголошення даних про споживчу (СРІ) та виробничу (РРІ) інфляцію, та про обсяги роздрібної торгівлі у січні. Що маємо?
Інфляція нікуди не зникає і вона є вищою, ніж очікувалося, роздрібні продажі злетіли на 3%, отже, споживачі відчувають себе впевнено, а кількість нових заявок з безробіття є меншою, ніж очікувалося, і їх просто мало, що є зайвим підтвердженням висновків Звіту про стан ринку праці, оприлюдненого минулої п’ятниці.
Висновок простий: ФРС ще не закінчив свою роботу і стан економіки дозволяє йому продовжувати підвищувати ставки.
Читайте також: Нудьгуючі мавпи і Трамп знову в ціні: чому інвестори скуповують NFT
Чому інвесторам варто подивитися в бік облігацій
Від подібних новин, та ще й в такій кількості, ринок акцій мав би вже давно зачервоніти, як, наприклад, ринок облігацій, де дохідність продовжує зростати і долати рекорди багаторічної давнини.
Тільки уявіть: дохідність однорічних облігацій, яка ще рік тому була менше 1%, вже перевищує 5%. (Нагадаю, що коли ціна знижується, дохідність зростає). Та й десятирічні не пасуть задніх: із 2% до майже 4%. Природня реакція «розумних грошей» на те, що відбувається в економіці та фінансах.
До речі, навіть найпалкішим прихильникам ринку акцій рекомендую поглянути в бік облігацій. П’ять відсотків річних без ризику — це чудова можливість.
Але ринок акцій йде своїм шляхом. Окрім макроекономічних негараздів, його не лякають і погані корпоративні результати: за даними Fact Set, спираючись на результати 89% компаній з S&P 500, які вже відзвітували за четвертий квартал минулого року, прибутки за рік знизилися на 29%.
Але страх не встигнути заробити (Fear of Missing Out (FOMO)) жене людей вперед, знову змушуючи нас згадувати про meme-акції, криптовалюту та її «родичів», та всяке інше сміття, яке при підвищенні ставки мало б падати, але чомусь зростає. Чому?
Можливо, не всі роздрібні інвестори знають приказку, що не «варто воювати з ФРС», і вирішили випробувати на собі, чи справді «цього разу буде інакше», інвестуючи великі гроші у ринок акцій.
Читайте також: Хедж-фонди США: за що Гріффіна назвали королем і на чому погорів Сорос
Найпопулярніші об'єкти вкладень
З початку року роздрібні інвестори вкладають в ринок приблизно $1,5 мільярди нових грошей щоденно, за даними дослідницької фірми VandaTrack. Це рекорд всіх часів!
Найпопулярніший об'єкт вкладень, хто би сумнівався, — Tesla. На другому місці SPY (SPDR S&P 500 ETF), а вже потім — Amazon, Apple та Nvidia. І, звісно, куди ж подінешся без Кеті Вуд та її ARK Innovation ETF, але цікаво, що інвестиції в сам фонд із початку року є меншими, ніж вкладення роздрібних інвесторів в окремі компанії фонду: все те, що ніколи не бачило і не чуло про прибутки та позитивний грошовий потік, але має багато планів та шалені перспективи, і дає людям надію на швидкий заробіток.
І наостанок, не можу не згадати про криптовалюти, які переживають ренесанс і зростають як на дріжджах, що суперечить логіці та здоровому глузду, але залишається фактом.
Читайте також: Tesla чи BYD: партнер Баффета назвав свого улюбленця
Ринки та ФРС: хто кого
Простіше кажучи, з початку тижня ринок демонстрував повну «зневагу» до ФРС і його можливої реакції на розвиток подій на макроекономічному фронті, дражнячи центральний банк жадібністю до різного сміття, особливо у meme- та криптосвітах.
І мети було досягнуто, а можливо, просто так співпало: у четвер два впливові керівники ФРС — Лоретта Местер та Джеймс Буллард — прямо висловилися про можливість підвищення ставки на 50 б.п. наступного засідання ФРС у березні. Такого послання ніхто не очікував, але, здається, почули всі, після чого ринки моментально зачервоніли.
Чи вдасться Логіці подолати Жадібність?! Не впевнений, але якщо трохи піднатиснути, то на сцені з’явиться Страх, а у нього із Жадібністю свої давні рахунки.