Провісник затяжної корекції
Як відсутність новин вважають гарною новиною, так стійкість перегрітого ринку вважається ознакою сили. Крипторинок вистояв після відкату, який почався минулого тижня.
На перший план вийшло бажання отримати швидкий прибуток за рахунок падіння ринку. Інвестори відкривали позиції, купуючи активи з великим дисконтом. В результаті, у міру наближення кінця робочого тижня крипторинок знову наблизився до сумарної капіталізації в розмірі $2,1 трлн.
Проте, є приводи для тривоги. Незважаючи на здатність біткоїна утримуватися на відносно комфортних для учасників крипторинку цінових рівнях, технічний аналіз вказує на проблему. На денних графіках видно, що відновлювальний відскік біткоїна втратив імпульс на підході до 50-денної середньої.
Раніше зниження ціни різко прискорилося при падінні нижче цієї лінії, а тепер бикам не вдається повернути курс вище, що виглядає одним з перших сигналів посилення ведмежих настроїв. Падіння нижче 50-денної середньої, вперше з вересня, може стати передвісником затяжної корекції. Поки що ж монеті вдається балансувати на комфортних цінових рівнях.
Читайте також: Чому обвалився біткоїн і що буде далі
Сезон альткоїнів
Черговим гіпотетичним фактором підтримки позитивного фону на крипторинку повинен був стати запуск Bitcoin-ETF. Однак американська Комісія з цінних паперів і бірж (SEC) відклала до червня рішення щодо запропонованого VanEck ETF. На даний момент подано 10 заявок на запуск ETF, і регулятору потрібно більше часу на всебічний розгляд. Таким чином, SEC дотримується минулого підходу до розгляду, максимально затягуючи терміни.
CoinMetrics підвели вражаючі підсумки продуктивності криптовалют. Інвестувавши 100 днів тому $100 в Dogecoin, ви б отримали $2,742. Середній розмір транзакції на блокчейні біткоїна за останні 100 днів склав вражаючі $30,000.
Блокчейн Ethereum рухається до переходу на PoS, але в той же час, хешрейт в мережі виріс за останні 100 днів на 89%. В результаті ми побачили новий сплеск активності майнерів, які викупили всі партії відеокарт на ринку.
Важливою ознакою руху сезону альткоїнів до свого максимуму може бути зниження індексу домінування біткоїна, який вперше за 2 роки впав нижче 50%, досягаючи на даний момент 48,8%.
З одного боку, це позитивний знак, який вказує на широкий попит на криптоактиви, з іншого боку, це може говорити про те, що біткоїн вже занадто дорогий для більшості інвесторів, які встрибують в «останній вагон» і купують альткоїни в розрахунку, що їх динаміка серйозно випереджатиме перенасичений інвесторами біткоїн.
Читайте також: Вклалися в крипту і заробили 1200 гривень за день
Побоювання «криптозими»
Все це схоже на ситуацію на початку 2018 року, яка передувала затяжній «криптозимі».
За багатьма ознаками крипторинок дійсно міг пройти пік свого ралі і ажіотажу, і на даний момент ведмеді накопичують сили для взяття ситуації під свій контроль, щоб остаточно розгорнути тренд на крипторинку.