Прогнозами про те, що відбуватиметься з курсом ключової криптовалюти, поділився investing. «Мінфін» обрав головне.
Відтік коштів із криптовалютних інвестиційних фондів минулого тижня став максимальним із липня 2021 року — $141 млн. Загальна сума в управлінні фондами скоротилася до $38 млрд.
Інвестори виводять кошти з високоризикованих активів через посилення монетарної політики ФРС. Тенденція спостерігається у широкому спектрі фінансових інструментів, включаючи фондовий ринок, через що індекс долара США досяг семирічних максимумів.
Криптовалютні біржі зазнають відтоку біткоїна, а кількість транзакцій скорочується. Сукупний утримуваний криптобіржами обсяг скоротився до 2,5 млн BTC. Найбільший запас демонструє Coinbase з часткою 34%.
Низька активність мережі проявляється в падінні комісійних зборів: після нещодавнього сплеску через крах Terra і звернення до біткоїну як ощадного активу, загальні збори знову знизилися до рівня 10−12 BTC на день.
Основні метрики свідчать про обережність учасників: торговельна активність знижується, біткоїн перетікає на холодні гаманці, а у торгівлі опціонами співвідношення пут/колл зросло з 50% до 75% через прагнення хеджувати ризик подальшого зниження.
Під впливом слабкості криптовалютного ринку посилюються негативні висловлювання про біткоїн. Так, 22 травня голова ЄЦБ Крістін Лагард заявила, що криптовалюта не має забезпечення, яке могло б служити стабільності. А 23 травня голова банку Англії Ендрю Бейлі сказав, що біткоїн не має внутрішньої цінності і не підходить як платіжний засіб.
Читайте також: ЄЦБ: Криптовалюти більше не можуть захистити від потрясінь на фондовому ринку
Не дивно, що під таким впливом дедалі частіше звучать прогнози про сильне падіння біткоїну. Наприклад, Скотт Майнерд із Guggenheim Partners пророкує зниження до $8 тис., порівнюючи криптовалюту з бульбашкою доткомів на початку 2000-х.