Чому ринок розвернувся
Упродовж 2022 року ціна біткоїну вже втратила 46,8%. Капіталізація крипторинку у травні просіла до $1,18 трлн. Причин декілька.
По-перше, війна в Україні, через яку крипторинок втратить споживачів із Росії.
По-друге, домінування Америки на крипторинку — це продовження політичної війни, яку ми спостерігали на валютній арені з 2014 року. Виявилося це домінування рівно з того моменту, як Китай запровадив заборони на користування криптовалютами та нелегітимність майнінгу у 2021 році.
По-третє, посилення регулювання крипторинку стає причиною низької довіри інвесторів до цього сектору. Додатково проблемами ринку та причиною зниження капіталізації назвемо окремі невдачі великих проєктів, монетарну політику ФРС США, високий рівень кіберзлочинності.
Що відбувається на ринку зараз
Протягом перших двох тижнів травня більшість криптовалют безпорадно впали: біткоїн втратив близько 35%, етеріум — 40%, догікоїн та полькадот — близько 35%. Це зниження цін призвело до значного зменшення добробуту інвесторів. Стейблкоїн Terra UST, який втратив прив'язку до долара і впав до мінімуму $0,3, викликав повсюдну паніку серед інвесторів. Ми бачимо, що ринок сиплеться, і покупця, який готовий викупити просідання, немає.
З одного боку ціни дійшли важливих технічних підтримок, і зараз дрібні інвестори можуть зробити спробу «дешевше купити» активи, але ми ставимося до такої тактики з недовірою. Причина в тому, що резон для падіння має системний характер, а не є ситуаційним. Отже, падіння цін буде аномально затяжним.
Ризики для інвесторів полягають у тому, що вони не в змозі перебудуватись на нову тенденцію ринку і всі чекатимуть, що ціна ось-ось розвернеться. Тактика отримання прибутку на крипторинку за останні роки полягала в тому, що потрібно купувати криптовалюту.
Просто купи — і ринок все зробить за тебе: ціни зростуть, а ти заробиш гроші. Аномально великі гроші. З огляду на поширеність криптовалют у всьому світі та розуміння «простоти заробітку», треба визнати, що всьому світові не дадуть легко заробити, і зараз настав час для втрат грошей тими, хто не вчився працювати спекуляціями. Спекуляція на криптовалютах — це також звичка.
Коли біткоїн почне дорожчати
Усіх зараз цікавить точка розвороту цін нагору. Це означає, що мало хто готовий визнати поразку загалом. Тенденція падіння цін триватиме до того часу, поки ми не побачимо наявність попиту на криптовалюту — спокійного, не істеричного попиту.
Причина в тому, що попит істеричний, спекулятивний, він несправжній. Під ним немає основи — фізичного попиту через необхідність переказати гроші з однієї країни до іншої, через відсутність попиту на криптовалюту як платіжний засіб. Ось доти, доки ринок не стабілізується у звичних ринкових умовах, ціни падатимуть.
Коли функція оплати за товари та послуги буде стабільною — можна очікувати, що падіння цін зупиниться. Можливо, це призупинення відбудеться близько $20 тис. за монету біткоїна, а можливо і нижче. Все залежатиме від фізичних учасників ринку, а не інституційних інвесторів.
Вкрай важливо бути в курсі останніх новин і тенденцій у галузі криптовалюти, але занадто багато інформації безумовно може бути поганою річчю. Це особливо вірно під час ринкових спадів, коли дуже легко піддатися своїм інстинктам і здійснити декілька невчасних угод.
Ніхто не може передбачити майбутнє, і порада однієї людини не краща, ніж провести власне дослідження і дійти власних висновків. У деяких випадках впливові особи та видавці можуть бути зацікавлені в тому, щоб викликати страх інвесторів або оптимізм, щоб маніпулювати ринками в заданому напрямку. Дізнаючись про останні оновлення на крипторинках, завжди перевіряйте інформацію з декількох джерел.
У травні-червні фокус інвесторів буде спрямований на світову політику. Останнє рішення ФРС США за ставкою показало, що монетарна політика Америки є вкрай важливою для крипторинку. Тому пам'ятаємо, що новини із США можуть спровокувати сильну волатильність ціни.
Читайте також: Біткоїн — «мінус» 60%: коли зупиниться падіння
Біткоїн від рівня $30 тис. падатиме до рівня $18 тис. Ми не бачимо технічних перешкод для зниження ціни протягом найближчих двох місяців.