ФРС на роздоріжжі
В третьому кварталі ВВП США зріс на 2,6% в річному вимірі, але оптимізму на ринку небагато: зростання останнього кварталу лише компенсувало скорочення економіки протягом першого півріччя. Загальний ВВП із урахуванням інфляції був приблизно таким же, як і наприкінці 2021 року, і питання, що буде далі, залишається відкритим. Загалом, коментарі від стратегів найбільших банків із Волл-стріт щодо подальших перспектив американської економіки досить скептичні.
Цікаво, як вплинуть дані про зростання у третьому кварталі на позицію ФРС? Чи буде це достатнім аргументом, щоб продовжити рішучу боротьбу з інфляцією, не озираючись назад? Дехто з аналітиків вважає, що після оголошення даних щодо ВВП, очікуваного «розвороту» від центрального банку в бік пом’якшення може не статися. А ось трейдери продовжують робити ставки на «розворот». І якщо з підвищенням на 75 б.п. у листопаді все, начебто, вирішено, то ринок ф’ючерсів на ставку ФРС демонструє, що ймовірність грудневого підвищення «всього» на 50 б.п. складає вже 51,4%. Хоча, ймовірність того, що буде 75 б.п., теж лишається досить високою — 40,6%. Але все може змінитися дуже швидко, вже наступного тижня, коли Пауелл буде коментувати підсумки листопадового засідання. Причому змінитися як в один бік, так і в інший.
Twitter стає приватним
Маск нарешті купив Twitter, не дуже зрозуміло для чого, та ще й заплатив шалені для нинішніх важких часів гроші. Нинішнє керівництво вже звільнене (до речі, ходять чутки, що компенсації за звільнення можуть сягнути 200 мільйонів доларів), а Маск, мабуть, стане СЕО ще в одній компанії.
Що буде з компанією далі — сказати важко, і незрозуміло, чи є у Маска якась стратегія розвитку соціальної мережі, крім гучних обіцянок. Хоча, врешті-решт, обіцянки вже не такі важливі, бо тепер компанія стане приватною і її акції більше не торгуватимуться на біржі. Отже, для нас ця історія закінчена і має значення, хіба що з погляду відволікання уваги «генія сучасності» від інших компаній, зокрема Tesla.
Читайте також: Скільки українці витрачають на підписки Netflix та Spotify
Гіганти не виправдали сподівань
Мабуть, найбільшою подією тижня стали результати та прогнози на майбутнє найбільших технологічних компаній — Microsoft, Meta, Alphabet, Apple, Amazon, — які становлять майже третину S&P 500 і на яких довгий час тримався весь ринок. Тепер черга дійшла і до них, як у 2000-му році дійшла до великих технологічних та телекомунікаційних компаній, що були героями тих часів. Станом на ранок п’ятниці від епічного падіння втримався лише Apple. Найбільше після оголошення результатів втратила Meta (в минулому — Facebook) — понад 22%, Microsoft — 15%, Alphabet — 13%. Прикро, але факт, і якщо проводити паралелі з кризою «доткомів», то після падіння «атлантів» небо має впасти на землю. Двадцять років тому саме так і сталося — після краху ціни акцій Cisco Systems, «атланта» тих часів, падіння тривало ще два роки, аж поки не почався новий цикл зростання.
Що далі? Цього тижня у ринку був шанс розпочати потужне «Різдвяне раллі», але схоже, що цей шанс втрачено. Проте, цікаво, що на фоні гучних провалів технологічних гігантів, S&P 500 продемонстрував хоч і невеличке, але зростання. Уявіть, що було б із ринками, якби віра в «розворот» ФРС отримала б додатковий імпульс від корпоративного сегменту. Напевно, індекси б злетіли до небес.
Читайте також: ЄЦБ сьогодні знову підніме ставку: скільки коштуватиме євро у наших обмінниках
Шанс на зростання і новорічні подарунки зберігається, якщо наступного тижня Пауелл, виступаючи на підсумковій пресконференції після засідання ФРС, заспіває «голубину» пісню. Якщо ж ні, то небо має шанс впасти на землю…