Відповідно до звіту, опублікованого в четвер, майже половина найбагатших клієнтів, опитаних банком, заявили, що енергетика є привабливою для інвестицій та бізнесу. Вона стала лідером опитування серед 21 категорії.
Приблизно третина з 50 опитаних мільярдерів також вважають біотехнології, фармацевтику та програмне забезпечення привабливими сферами.
«Вони віддають перевагу енергетиці через сьогоднішні обмеження постачання та прискорення світового переходу на відновлювані джерела енергії», — йдеться у звіті UBS.
Останніми роками чимало найбагатших людей світу придивлялися до енергетики. Сім'я Бемфордів, яка стоїть за виробником будівельного обладнання JCB, у 2021 році запустила інвестиційний фонд, який зосереджується на водневій промисловості. Також фірма власників європейської нафтогазової компанії Perenco допомогла у 2019 році створити фонд, який зосереджується на урані.
Тим часом, інші багатії вже фіксують прибутки. Цього року Карлос Слім і його родина вдвічі зменшили свою частку в американській нафтопереробній компанії PBF Energy Inc, оскільки її акції різко зросли. Вони також скоротили свою частку в PBF Logistics, яка завершила злиття з PBF Energy в листопаді. Акції компанії підскочили на понад 75%, порівнюючи з початком року.
«Ми спостерігаємо, як капітал мільярдерів починає переміщатися», — сказав про енергетичний сектор один із авторів звіту UBS Еліс Пейдж.
Читайте також: Майкл Сейлор: ексмільярдер, який збирається тримати біткоїн 100 років
Крім цього, опитані мільярдери вважають Азіатсько-Тихоокеанський регіон, за винятком материкового Китаю та Північної Америки, найпривабливішим місцем для бізнесу та інвестиційних можливостей протягом наступних п’яти років.
Загалом, йдеться у звіті UBS, у світі налічується 2,67 тис. мільярдерів зі статками $12,7 трлн, що на 3% менше, ніж у 2021 році.