Волл-стріт переповнений песимізмом
На мою цинічну думку, ці рекомендації про розподіл активів за секторами і цінові таргети для S&P 500 на кінець року мають обмежену цінність.
Хоча подібна аналітика дуже корисна для графіків та виявлення важливих ризиків, у якому напрямку рухатимуться ринки найближчими місяцями, брокерам та інвестбанкам відомо анітрохи не краще, ніж будь-кому з нас. Ми можемо лише здогадуватись.
Щоправда, цього разу незвичайний момент полягає в тому, що усереднений прогноз для S&P 500 зараз негативний — уперше, щонайменше, з 1999 року. Подібний песимізм зустрічається на Волл-стріт досить рідко.
Нам, звичайно, варто спробувати зрозуміти, чому ж найсвітліші розуми індустрії прогнозують зниження цін, а не стандартну річну дохідність у районі 8−10%.
Читайте також: Шортити долар і купувати золото: Bank of America дав поради інвесторам на 2023 р.
Аналітики чекають на падіння ринку акцій у 2023 році
Індекс S&P 500 наразі торгується з мультиплікатором 18 до прогнозованого на 2023 рік прибутку на акцію, і особисто мені ця оцінка здається завищеною, з урахуванням очікуваного скорочення економічної активності в першому півріччі. Тут варто визнати, що на мінімумах 13 жовтня форвардний мультиплікатор 16, мабуть, здавався виправданішим.
«Блакитні фішки» дорогі, акції малих та середніх компаній, як і раніше, дешеві
Тут важливо розуміти, що застосовувана до майбутніх корпоративних прибутків ставка дисконтування часто є виваженою середньою вартістю капіталу з урахуванням боргу, акціонерного капіталу і (меншою мірою) дохідності привілейованих акцій.
Дохідність корпоративних облігацій інвестиційного класу у багатьох випадках можна успішно використовувати як проксі боргової складової. Отже, якщо зробити нехитрі розрахунки, то вийде, що P/E 18 для акцій найбільших американських компаній при середньостроковій дохідності за корпоративним боргом вище 5% не є таким вже привабливим. Такою є моя думка.
Якщо говорити про інвестиційні портфелі, то на порозі 2023 року ми стикаємося з тим, що облігації більше не дозволяють хеджувати ризики за акціями. Протягом приблизно 25 років облігації «підстрахували» акції, дозволяючи зменшувати загальну волатильність класичного портфеля з 60%-ою часткою в акціях і 40%-ою часткою в облігаціях. Однак, за останні декілька кварталів кореляція між ними стала позитивною.
І тут у мене є для вас одна хороша новина, якщо говорити про оцінку дохідності. Хоча між акціями та облігаціями зараз діє позитивна кореляція, це зовсім не означає, що вам варто нехтувати бондами.
Уявіть собі наступне: якщо ваші втрати за акціями наступного року складуть 20%, а за інструментами з фіксованою дохідністю — 1%, то позитивна технічна кореляція збережеться, але при цьому облігації все ж таки допоможуть вам пережити бурю на ринку акцій.
Оскільки реальна дохідність трежеріс залишається позитивною по всій довжині кривої, я вважаю, що інвесторам, які піклуються про скорочення ризиків, не варто скидати їх із рахунків.
Акції та облігації рухалися в унісон у 2022 році
Читайте також: Золото замінить захисну стратегію 60/40: 5 причин для цього
Підбиваючи підсумки
Хоча їм відомо не набагато більше, ніж будь-кому з нас, я все ж таки погоджуся з похмурим прогнозом аналітиків Волл-стріт щодо того, на якому рівні торгуватиметься індекс S&P 500 наприкінці 2023 року.
І все ж таки, можливості заробити на ринках зберігаються. Ми можемо розраховувати на непогану реальну дохідність за облігаціями, і якщо у 2024 році прибуток, як це зазвичай буває, відновиться, то у наступні 12 місяців у інвесторів в акції можуть з'явитися дуже привабливі точки для входу на ринок.
Читайте також: Золото за $3 тис, нова резервна валюта та зростання євро: прогноз Saxo Bank на 2023 р.