Де тиждень почали, там і закінчуємо
Без даних про інфляцію ринок нікуди рухатися не хоче: ані вгору, ані донизу. Хоча не виключено, що саме сьогодні, у п'ятницю, рух може початися, після того як будуть опубліковані дані про значення Індексу персональних витрат (РСЕ), на який орієнтується ФРС, приймаючи рішення про напрямки монетарної політики.
Як ми знаємо, цільове значення ФРС знаходиться на рівні 2%, але навіть його істотне перевищення не означає миттєвої реакції з боку центрального банку. Ось якщо інфляція залишатиметься високою протягом «тривалого проміжку часу» (хоча ФРС так ніколи і не роз'яснив, мова йде про місяці чи роки), тоді монетарна політика посилюватиметься і відсоткові ставки зростатимуть.
Протистояння США-Китай
«Епоха відкритої співпраці з Китаєм для США закінчена, — заявив Курт Кемпбелл, член Ради безпеки США, — і змінюється ерою конкуренції».
Як ми і припускали, в міру загасання вірусної істерії, протистояння США-Китай буде все більше на слуху і, звичайно, матиме неабиякий вплив не тільки на фінансові ринки та інвестиційні стратегії, а й на весь корпоративний світ.
А поки що, щоб продемонструвати китайцям рішучість намірів, Президент Байден доручив своїм спецслужбам детальніше розслідувати джерела появи covid-19.
Оптимізм на ринку праці
Нові заяви щодо безробіття, опубліковані у четвер, досягли нового «пандемічного» мінімуму, і це вже четвертий тиждень поспіль. Очікувалося 425 тисяч, отримали 406 тисяч. Ще один доказ відновлення економіки.
До речі, разом зі статистичними даними зростає і впевненість керівництва ФРС у перспективах економічного розвитку: віцеголова ФРС Річард Кларіда заявив, що «вже близько час, коли ФРС почне обговорювати можливість згортання програми викупу облігацій».
Нагляд над криптовалютою
Комісія з цінних паперів США (SEC) оголосила, що «ера Байдена» проходитиме під знаком посиленої уваги регулятора до операцій з криптовалютою і SPACs, які зараз є одними з найбільш «розпечених» сегментів ринку.
А ми ж попереджали, що держава спекулянтів у спокої не залишить і, як мінімум, попросить поділитися. Як бачите, ідеї демократів про загальну рівність і справедливість починають втілюватися в життя. І не тільки, до речі, на Волл-стріт, але й в інших галузях американської економіки.
Американські банки викликали «на килим»
Конгрес США викликав «на допит» керівників найбільших американських банків: Goldman Sachs, Bank of America, Morgan Stanley, Wells Fargo, JPMorgan Chase і Citigroup, де їх ретельно допитали законодавці-демократи.
Головне питання — чому банки не зробили більше, щоб допомогти своєму народу в «лиху годину» пандемії? А також сенатори поцікавилися, чому банки недостатньо активні в ліквідації нерівності. Особливою ретельністю в ході допиту відрізнялася сенатор Елізабет Ворренн, відома своїми лівими поглядами.
Боротьба за екологію
Активісти почали боротьбу з нафтовими компаніями, намагаючись змусити їх боротися з кліматичними змінами. За підтримки борців за майбутнє планети компанія активістів, що володіє 0,02% Exxon Mobil, отримала два місця в Раді директорів. Нечувана досі річ! У Нідерландах Royal Dutch Shell отримала ухвали суду скоротити викиди на 45% до 2030 року, що набагато швидше, ніж планувалося.
Як цього досягти, в такі стислі терміни? Можна, наприклад, продати частину активів, і тоді вони забруднюватимуть атмосферу під іншим брендом. Можна просто ліквідувати. Напевно, планеті і політикам від цього буде краще, акціонерам навряд чи. Хоча, безумовно, боротися за клімат потрібно, інакше вимремо всі.
Чи варто вірити в майбутнє крипти
Джеймі Дімон, CEO JP Morgan Chase неупереджено висловився про криптовалюти, хоча і підтвердив, що його банк надасть клієнтам можливість здійснювати операції з криптовалютами. «Я, наприклад, не курю марихуану, але якщо США легалізує її продаж, то чому б на цьому і не заробити», — так пояснив свою позицію Дімон.
А ось Кеті Вуд сповнена оптимізму і закликала криптоспілку не звертати увагу на нинішні труднощі, а вірити в майбутнє біткоїна. «Біткоїн неможливо буде просто так прибрати з ринку», — заявила Кеті Вуд. Ось вже, дійсно незламна жінка, з портфелем супер дорогих, розкручених технологічних компаній, який у 2020 році приніс їй небачений успіх, коли зріс на 123%.
Цього ж року справи йдуть трохи гірше. Досягнувши піку в середині лютого, флагманський фонд Кеті Вуд ARK Innovation почав падати випереджаючими темпами і до сьогоднішнього дня втратив 29% вартості. При цьому, Nasdaq за той же час втратив трохи менше 1%.
Цікаво, що все більше інституційних інвесторів, включаючи таких монстрів, як Blackstone, cтавлять проти Кеті Вуд. Воно і зрозуміло, вічно зростати, та ще й експоненціально, неможливо. Потрібно і ведмедям щось дати заробити.
Сплеск активності у GameStop і AMC Entertainment
Відірвані від реальності ціни на акції двох дуже середніх підприємств злетіли за один тиждень на більш, ніж 40% і 120%, відповідно. Тепер вони коштують в десятки разів дорожче, ніж того заслуговують. Це всі розуміють, але гра продовжується.
У чистому вигляді казино, яке не має нічого спільного з інвестуванням. Але сперечатися з ринком марно і, більше того, небезпечно. Адже емоції натовпу, а саме натовп Reddit штовхає ціну вгору в цих компаніях, — річ непередбачувана.