Ринок стає все нервознішим
На початку тижня, у понеділок і вівторок, всі мчали розпродавати держоблігації і акції технологічних компаній, Nasdaq офіційно увійшов до зони корекції.
Після цього, в середу і четвер, дохідність облігацій стабілізувалася і технологічні «зірки» минулого року, що підганялися, в тому числі, оптимістичними заявами Кеті Вуд, зробили стрімкий ривок вгору.
У п'ятницю ж ф'ючерси червоніють і особливо техно-орієнтований Nasdaq.
Якби, як говорив один багатий чиновник, «ви не мудрувати, а просто купили ось тут, а продали тут», вказуючи, відповідно, на мінімуми і максимуми на графіку, «то й заробили б щось». Дотримуючись цієї простої логіки, минулого тижня можна було просто чудово заробити. Просто купити «тут», продати «там».
Але інвестори не чиновники, «дно» і «пік» вгадують не завжди, частіше навпаки. Тому замість вгадування є сенс розібратися в суті того, що відбувалося минулого тижня.
Читайте також: Не варто перевіряти вартість «своїх» акцій щохвилини і читати багато новин
Що вплинуло на падіння і зростання ринку
Якщо з падінням на початку тижня все зрозуміло, головна причина — зростання інфляційних очікувань і боязнь підвищення ставки, що згубно для облігацій і акцій технологічних компаній, то починаючи з середи падіння змінилося зростанням.
Не останню роль в цьому зіграли дві речі: дані про інфляцію за лютий і результати аукціонів Мінфіну США з продажу держоблігацій.
Читайте також: ФРС США експериментує зі своєю політикою
Інфляція йде за прогнозом
Інфляція виявилася нижчою, ніж очікувалося, що допомогло зняти напругу. Вірніше, щоб бути абсолютно точним, то CPI за лютий зріс на 0,4%, в повній відповідності з прогнозом, і в річному вимірі склав 1,7%. Це, звичайно, вище, ніж 1,4% в січні, але досить далеко від 2%, на сторожі яких стоїть ФРС.
А ось базова інфляція, без урахування їжі і палива, так і зовсім не дотягла до прогнозу: 1,3% vs 1,4%. Тож, як бачите самі, в короткостроковій перспективі це допомогло трохи заспокоїти ринки, хоча б на два дні, але ось, боюся, що в довгостроковій перспективі побоювання інвесторів нікуди не поділися.
У будь-якому разі, знаменитий «король облігацій» Джефрі Гандлах прогнозує, що влітку інфляція може зрости до 3% і ФРС доведеться реагувати, що неминуче повинно спровокувати падіння ринку акцій.
Хоча потрібно визнати, що його прогноз не такий драматичний, як у «Mr. Big Short» Майкла Б'юрі, який вважає, що падіння ринку акцій буде епічним і досягне 80%. Одного разу він уже мав рацію, коли йому ніхто не вірив. Подивимося, як буде цього разу.
Читайте також: Чому компаніям-пустушкам загрожує доля доткомів
Два аукціони без пригод
Аукціони з продажу держоблігацій теж повинні були стати випробуванням і дати відповідь на питання, чи зберігся у ринку апетит до держборгу, адже довгострокові облігації найбільш схильні до ризику зміни відсоткових ставок і служать хорошим індикатором інфляційних очікувань. Виявилося, що апетит є.
Обидва аукціони, 10-річні в середу, а 30-річні у четвер, пройшли без усіляких потрясінь і дохідність цих паперів у четвер увечері склала, відповідно, 1,52% і 2,28%, що навіть нижче, ніж на початку тижня.
На фронті корпоративних облігацій теж все складалося непогано, про що свідчить успішний початок продажів облігацій Verizon для фінансування інвестицій у 5G.
Тож, у четвер всі заспокоїлося і ринки завершили день впевненим зростанням. Чи надовго? Ф'ючерси, що червоніли в п'ятницю вранці, змушують в цьому сумніватися.
Читайте також: Цифрове майбутнє грошей: чи знайдеться місце біткоїну
Не найкращі новини
Інфляційні очікування залишаються одним з головних факторів, що впливають сьогодні на ринки. Дії Волл-стріт демонструють, що боязнь зростання інфляції, а з нею і відсоткових ставок, нікуди не поділася, а поступово трансформується в конкретні дії.
Найбільша в світі керуюча компанія BlackRock випустила рекомендацію утриматися від інвестицій в держоблігації. І вони далеко не єдині: багато хедж-фондів реалізовують більш агресивні стратегії, роблячи ставки на пониження ціни держборгу.
Тож, як бачите, фінансовий світ чекає зростання інфляції, а для світу облігації і акцій технологічних компаній, ціни на які роздуті до неможливості, це не найкращі новини.