План стартапу 24 Exchange
Як повідомляє видання, стартап заявив, що він уже надіслав SEC ключові елементи своєї заявки на отримання біржової ліцензії. У тому числі звід правил та інструкцію, що детально описувала їхній підхід до торгових сесій.
За багаторічною традицією, більша частина торгів відбувається в будні дні з 9:30 до 16:00 за Північноамериканським східним часом (ET), з перервами на свята. 24 Exchange ж працюватиме як ринок Форекс або крипторинки, які працюють цілодобово.
Трирічний стартап уже дозволяє торгувати валютами та криптовалютами. Його батьківська компанія, 24 Exchange Bermuda Ltd, зареєстрована на Бермудах, але біржею керуватиме американська дочірня компанія.
На чолі 24 Exchange стоїть Дмитро Галінов, ветеран електронної торгівлі з двадцятирічним стажем. У 2000-их він працював на Credit Suisse Group AG та допоміг запустити так званий «прихований пул» банку для торгів акціями. Пішовши з банку, він заснував FastMatch Inc., платформу для торгівлі Форекс, що була куплена фондовою біржею Euronext NV. Серед інвесторів 24 Exchange є міжнародна банківська група Standard Chartered PLC.
В інтерв'ю пан Галінов сказав, що серед приватних інвесторів зростає попит на цілодобові торги. Не лише через те, що такі інвестори часто хочуть купити чи продати акції, коли фондова біржа не працює, але й через приклад криптобірж, що працюють цілодобово. «Якщо на вихідних з’являються якісь важливі новини, ви можете спробувати торгувати, але у вас нічого не вийде», — пояснив засновник стартапу.
Нью-Йоркська біржа та низка інших операторів дозволяють інвесторам почати торги вже о 4:00 ET, та закінчити о 20:00 ET, завдяки торгівлі перед відкриттям та після закриття торгової сесії. Але через низьку ліквідність ціни на таких торгах зазвичай нестабільні. І хоча TD Ameritrade та E*Trade дозволяють цілодобову торгівлю певними цінними паперами 5 днів на тиждень, торгівля на вихідних інвесторам досі недоступна.
За словами пана Галінова, 24 Exchange також допоможе міжнародним інвесторам, що хочуть торгувати американськими акціями. Він наголосив, що закордонні оператори, у тому числі Московська біржа та Національна біржа Індії, уже дозволяють, або оголосили, що дозволять місцевим інвесторам вкладатися в акції компаній США. Також 24 Exchange хоче отримати дозвіл SEC на торгівлю частками акцій, аж до 1 тисячної акції.
Брокери Fidelity Investments та Robinhood Markets Inc. вже дозволяють торгувати частками. Цією функцією користуються багато приватних інвесторів, що не можуть дозволити собі повну ціну дорогих акцій, наприклад Amazon.com Inc. Але, на відміну від брокерів, фондові біржі досі проводять транзакції лише з цілим числом акцій.
Читайте также: Revolut планирует запустить собственный токен
За чим затримка
Немає гарантії, що SEC погодиться з планом 24 Exchange. Або, що пропонована ними біржа буде успішною навіть із дозволом від регулятора.
Лише, щоб завершити процедуру подання заявки на ліцензію, можуть знадобитися тижні. І вже після цього, коли заявка буде опублікована, SEC звернеться до громадськості за коментарями. На цьому етапі більш традиційні гравці Wall Street матимуть змогу критикувати пропозицію та пропонувати зміни до неї.
Фінальне рішення SEC ймовірно буде ухвалено вже у 2022. Прессекретарка SEC відмовилась від коментарів. Джеймс Енджел, професор фінансів Джорджтаунського університету, передбачив, що на 24 Exchange чекає важка битва за залучення торгової активності поза стандартними торговими годинами. Це може призвести до тих самих нестабільних цін, які сьогодні можна спостерігати на передсесійних та післясесійних торгах, сказав він.