Падіння Google
На корпоративному рівні мабуть найбільшим розчаруванням тижня стала презентація штучного інтелекту від Alphabet, яка пройшла зовсім не за планом.
Сhatbot Bard, розумне створіння однієї з найбільших на планеті технологічних компаній, не склав екзамен, неправильно відповівши на запитання. Помилка коштувала компанії понад сто мільярдів доларів: саме на стільки знизилася капіталізація Alphabet за два дні після невдалої презентації.
І причина для цього є: гегемонію Google в інтернеті, як пошукової системи, що контролює близько 80% ринку, може бути порушено.
Ще кілька місяців тому це здавалося неможливим, але після успіху ChatGPT, який інтегровано з Bing, пошуковою системою Microsoft, і провалу Bard, неможливе вже не здається неможливим.
З іншого боку, думаю, що ситуація з Bard, швидше за все, скоро виправиться, і драматичне падіння ціни цього тижня може бути гарною нагодою купити акції Alphabet за нижчою ціною.
Читайте також: Чи стане Microsoft вбивцею Google
Ринкам сподобався Пауелл
У минулу п'ятницю був шокуючий звіт про стан ринку праці, який продемонстрував, що ринок все ще в «бойовому стані», а рівень безробіття на найнижчому рівні за останні півсторіччя. Отже, головною подією тижня мало стати інтерв'ю голови ФРС. Всі чекали, що після такого звіту про стан ринку праці, Джером Пауелл скаже щось таке, що може сколихнути ринки.
Нічого подібного не сталося: керівник центрального банку повторив всі ті ж самі тези, що і раніше. І ринку це сподобалося!
Так, Пауелл ще раз сказав, що ставку ймовірно продовжать піднімати і навряд чи будуть знижувати наприкінці року, але його слова повністю збіглися з очікуваннями, а ринку це завжди до вподоби.
До того ж, Голова ФРС не раз повторив магічне слово «дезінфляція», а це значить, що заходи, які вживає центральний банк для боротьби з інфляцією працюють, а отже в інвесторів є надія, яка збуджує апетит до ризику.
Читайте також: 6 прогнозів на 2023 рік від Blackstone
Апетити інвесторів зростають
У роздрібних інвесторів апетит точно гарний, їх частка в загальному обсязі торгів тримається на рекордних рівнях, а ось «розумні гроші» як і раніше дивляться на ринок досить скептично.
Здається жоден з великих банків не рекомендує своїм клієнтам кидатися скуповувати акції в очікуванні нового bull market. Такої ж самої думки і багато відомих керівників хедж-фондів.
Але поки що роздрібні інвестори «на коні», в січні-лютому ринки стрімко зростали, створюючи проблеми для тих, хто грав на пониження і робив ставку на падіння ринку.
Зростання, яке схоже на пастку
Через швидке зростання ринку, «розумним грошам» довелося позакривати коротких позицій (ставка на пониження) на $300 мільярдів.
За даними JPMorgan, інвестиційні фонди зараз найближче до нейтрального позиціонування, починаючи з другого кварталу минулого року. Начебто, виглядає як капітуляція, але закрити ставки на пониження — це ще не значить повірити в те, що ринок буде зростати.
Читайте також: JP Morgan допоможе залучити інвестиції для відбудови України
Поки що, масове закриття коротких позицій, яке останніми тижнями привело до стрімкого зростання цін на акції, особливо на різне «сміття», де частка тих, хто грав на пониження була найвищою, залишає ринки без потужної рушійної сили.
Для того, щоб ринки зростали і далі, інституційні інвестори мають повірити в початок нового bull market, що, чесно кажучи, непросто зробити, враховуючи ситуацію в політиці, економіці та фінансах: ставка ФРС висока і продовжує зростати, інфляція зменшується, але може повернутися знову, «м'яка посадка» для економіки зовсім не гарантована, результати компаній погіршуються, а майже кожна велика компанія та банк оголошує про скорочення персоналу.
Так що, все це, швидше за все, свідчить не про початок нового циклу зростання і перехід «розумних грошей» на сторону биків, а лише про те, що ринки залишилися без потужного чинника, який давав імпульс для руху вперед.