Чому дорожчає біткоїн і які шанси, що його ціна поб'є історичний рекорд, «Мінфіну» розповіли аналітики Binance Research.
Цінові коливання
Вперше за 34 місяці біткоїн торгується на позначці вище $15,5 тис. Подібне ралі відбулося в грудні 2017 року, коли біткоїн «промчав» до позначки у $20 тис., а потім в січні 2018 року він стрімко повторив цей шлях донизу.
Примітно, що цього разу основні показники мережі здавалися слабкішими, аніж декілька тижнів тому.
Складність була перерахована в меншу сторону з нового рекордного максимуму (близько $20 тис.) 18 жовтня до $16,79 тис. 3 листопада. Точно так само середній хешрейт на даний час складає близько 120 EH/s, що на 15% нижче за попередній пік в середині жовтня.
Однак комісії за транзакції, що збираються майнерами, різко зросли за останні декілька днів. Середня комісія за біткоїн вперше з січня 2018 року перевищила $12. Хоча транзакційні витрати оплачуються в BTC, цілком природно, що транзакційні витрати в ланцюжку рухаються відповідно до ціни біткоїна, якщо вони виражені в доларах США. Проте, комісії за транзакції останнім часом зростали швидше, ніж ціна BTC в доларах США.
Апетити інвесторів зростають
Кількість біткоїнів в Grayscale Bitcoin Trust продовжує зростати, досягнувши 490 тис. на 6 листопада. Це свідчить про загальний апетит інвесторів до біткоїнів на роздрібних та інституційних ринках. З іншого боку, щотижнева премія GBTC залишається в діапазоні 20%, що набагато нижче, ніж у другій половині 2017 року, коли премія постійно залишалася вищою за 50%. Це можна пояснити зрілістю галузі і більшою доступністю фіатних платформ для купівлі BTC користувачами.
Біткоїни продовжують масово випускатися на Ethereum. Загалом на Ethereum випущено понад 152 тис. біткоїнів. У цій сфері явно домінують два гравці: WBTC та renBTC. Проте, найближчими місяцями ситуація може змінитися, коли нові учасники, такі як tBTC, BBTC (Binance), приєднаються до перегонів за «домінування біткоїнів на Ethereum».
Відкритий інтерес до біткоїну (що складається з ф'ючерсів і безстрокових контрактів) склав понад $5,2 млрд, збільшившись більш ніж на $1 млрд за останні два тижні.
Читайте також: Чому біткоїн став популярнішим у 2020 році
З іншого боку, ринок опціонів досяг сукупного відкритого інтересу до опціонів на біткоїни в розмірі $2,4 млрд.
Чому дорожчає біткоїн
Існує ряд факторів, які, з великою ймовірністю, позитивно вплинули на ціну BTC.
- PayPal запустив кастодіальні криптосервіси з потенційним охопленням до 26 млн осіб у всьому світі.
- Повальне захоплення DeFi пішло на спад, про що свідчать великі просадки цін на токени (наприклад, YFI, UNI) від їх історичних піків. Це могло бути пояснено тим, що окремі особи та інституційні інвестори перебалансувати свої портфелі в бік відносно менш ризикованих криптоактивів, таких як біткоїн.
- Нещодавня зміна цін на біткоїн може бути пов'язана зі збільшенням суспільного визнання його потенціалу в якості глобального макро-хедж-активу. Нещодавнє підвищення цін з $13,5 тис. могло бути викликано нестабільністю, що розвивається, результатів виборів у США у 2020 році. Крім того, відсутність альтернативних безпечних активів також могла мати місце через нещодавні наслідки covid-19. Наприклад, багато європейських країн почали повторно йти в «локдаун», що викликало стурбованість з приводу статусу цих валют (фунт стерлінгів, євро) і фондових ринків, у зв'язку з потенційними економічними спадами. Цікаво, що, незважаючи на зростання на 15,19% за останні 6 місяців, ціна на золото не зростала разом з BTC.
- 5 листопада Міністерство юстиції оголосило про арешт 69,37 тис. біткоїнів (на даний час оцінюються більш ніж в $1 млрд), які колись належали засновнику Silk Road Россу Ульбрихту. Це сталося після розслідування, розпочатого раніше цього року. Насьогодні це була найбільша конфіскація біткоїнів урядом. Це оголошення могло сприяти зміні цін, оскільки інвестори визнали, що власність міністерства юстиції США фактично блокувала пропозицію до потенційного аукціону, який відбудеться пізніше після закриття справи.
- Нарешті, ще один аспект, який варто враховувати, — це наслідки того, що такі великі компанії, як MicroStrategy та Square, інвестують частину свого бюджету в BTC. Ці оголошення потенційно могли ще більше зміцнити статус біткоїна як окремого класу активів, покупку якого багато хто боїться пропустити.
Читайте також: Біткоїни для «чайників»: як за вечір освоїти криптовалюту
Також інвестиції в криптовалюту можуть збільшити новини про інтерес до біткоїна традиційних фінансових організацій, таких як DBS, що пропонує платформу для торгівлі, і чутки про те, що JP Morgan запустить службу зберігання криптовалют.