Загальна вартість плану розвитку економіки США — понад $2 трлн. План передбачає щорічні інвестиції в інфраструктуру до 1% ВВП.
Читайте також: У США почалася рецесія економіки — Bank of America
«Це унікальна інвестиція в Америку, не схожа на те, що ми бачили або робили з тих пір, як кілька десятиліть тому ми побудували автомагістральну систему і почали космічну гонку. Фактично, це найбільше вкладення в робочі місця з часів Другої світової війни», — сказав Байден.
Запропонована програма буде наймасштабнішою з часів 60-х минулого століття.
На що підуть гроші
$ 621 млрд Білий дім планує направити на транспортну інфраструктуру, фактично подвоївши поточні витрати федерального бюджету, пише Bloomberg. Адміністрація США планує оновити мости, дороги, порти і аеропорти, розвивати електричний транспорт. Зокрема, провести модернізацію 20 тис миль доріг, 10 великих і 10 тис невеликих мостів.
$ 650 млрд хочуть витратити на підвищення якості життя в американських будинках. Більше $ 111 млрд — на оновлення систем подачі питної води, $100 млрд — на розширення широкосмугового інтернету і розвиток електромереж, $ 137 млрд — на будівництво і модифікацію доступних шкіл.
$ 580 млрд закладені на оновлення американської промисловості. З них $ 180 млрд виділили на науково-дослідні та конструкторські роботи. Bloomberg називає це «дуже не оборонною програмою досліджень і розробок в історії». $ 300 млрд спрямують безпосередньо на промисловість, а ще $ 100 млрд — на програми кар'єрного розвитку і професійної перепідготовки.
$ 400 млрд планують витратити на соціальну програму догляду за хворими та людьми похилого віку, а також за американцями з обмеженими фізичними можливостями.
Хто заплатить за план
Компенсувати витрати на American Jobs Plan долар в долар Байден планує за рахунок підвищення податків в рамках плану «Зроблено в Америці». Але якщо витрати планується здійснювати протягом 8 років, то податковий план передбачає заповнити їх протягом 15 років.
У повідомленні Білого дому наголошується, що недавнє дослідження показало: 91 компанія зі списку Fortune 500 заплатила $ 0 у вигляді федеральних податків на доходи в США в 2018 р, а в середньому корпорація платила тільки 8% податків. У зв'язку з цим план включає в себе:
— підвищення ставки корпоративного податку до 28% з 21%
Читайте також: Змова банків і крах Archegos: що запустило розпродаж акцій на $ 30 млрд
— протидія втечі в офшори. Зараз податковий кодекс дозволяє транснаціональним корпораціям США звільняти від податків перші 10% прибутку на іноземні активи, а інша частина оподатковується в розмірі половини внутрішньої податкової ставки. Пропозиція президента збільшить мінімальний податок для американських корпорацій до 21%;
— США будуть лобіювати введення строгих мінімальних корпоративних податків в інших країнах шляхом багатосторонніх переговорів;
— введення мінімального податку в 15% для найбільших корпорацій із Book Income;
— скасування податкових преференцій для підприємств, що займаються видобутком копалин видів палива, і забезпечення компенсацій за забруднення навколишнього середовища;
— скасування податкових пільг на нематеріальний дохід американських корпорацій, отриманий за кордоном (FDII);
— посилення фінансування податкової служби для протидії армії консультантів і юристів, які захищають інтереси корпорацій.