Ринки на цю новину відреагували з помірним оптимізмом: індекс S&P додав близько 0,25%. Чому реакція була саме такою і яку стратегію обрати інвестору, «Мінфіну» розповів трейдер групи ICU Віталій Сівач.
Чому так відбувається
По-перше, виникає питання: як зростаючі федеральні витрати фінансуватимуться? Швидше за все, доведеться підвищувати податки для корпорацій і багатих. А це вже не дуже гарна новина для ринку.
По-друге, ціни на акції і так дуже високі, а штовхати їх вище досить складно. Дохідність за акціями США з поправкою на інфляцію стала негативною і наближається до -1%, чого не спостерігалося вже 40 років.
Зазвичай цей показник коливається від 2% до 6%. В середньому раз на 10 років він знижується до 0% і за цим зазвичай йде досить серйозна корекція ринку.
Такі рухи — тривожний сигнал для інвестора.
Читайте також: Топ-20 кращих книг для початківців і досвідчених трейдерів
Якою має бути інвестиційна стратегія
Облігації. Інвестиції в казначейських паперах США краще не тримати, оскільки це збиткова позиція. Якщо зросте дохідність, ціни на облігації впадуть. Або ж Федеральна резервна система штучно стримуватиме низьку номінальну дохідність, а реальна дохідність портфеля облігацій буде все одно негативною після врахування інфляції.
Тому бонди США краще не купувати, а навіть краще продавати в коротку.
Акції. Цінні папери технологічного сектора виглядають сильно переоціненими. Але це не означає, що ціни на них повинні обвалитися. Продажі і прибуток технологічних компаній швидко зростають, отже, ціна на акції може просто коливатися на поточних рівнях.
Щоб вирівняти рівень вартості акції, достатньо збільшити розмір прибутку компанії. Ціна акції може і не змінюватися при цьому. Звичайно, акції компаній, які не зможуть збільшити прибуток досить швидко, можуть впасти в ціні.
Також інвестору варто пам'ятати: продаючи акції, він купує долар. Ось тільки що йому потім з ним робити? ФРС продовжує друкувати нові долари, а враховуючи рівень боргового навантаження, зупинити друкарський верстат не вийде без шкоди для економіки. Ці борги потрібно знизити шляхом поступової девальвації долара.
Головне, щоб інфляція була помірною і контрольованою. В такому випадку доведеться друкувати і далі, а це не повинно збільшувати вартість долара у відношенні до товарів і послуг, які за нього можна придбати.
Акції є хорошою альтернативою долару, а тому важливо правильно обрати сектор. І тут варто звернути увагу на енергетику. Попит на нафту і газ тільки зростатиме, і зниження рівня капітальних інвестицій в цей сектор може стати тим вузьким горлечком, яке допоможе штовхнути ціну на чорне золото ще вище.
Також варто звернути увагу на фінансовий сектор. При низьких ставках і плоскій кривій дохідності банки відчували себе дуже погано. Але при крутій кривій дохідності банки, які залучають дешеві короткі гроші і віддають дорогі довгі гроші, збільшать свою маржинальність. Обидва сектора торгуються за порівняно низькими дешевими мультиплікаторами, тому їм є куди рости.
Читайте також: Казахстан, Гаїті, США, Європа: як українські IT підкорюють світ
На валюти очікує цікавий час. Облікові ставки затиснуті близько до нуля, а їх зростання найближчим часом не очікується. Якщо накопичуються макроекономічні дисбаланси між різними країнами, їх уже неможливо відрегулювати за допомогою навмисно затиснутих облікових ставок.
Це врегулювання має відбуватися тільки за допомогою значних валютних коливань. Вони, в свою чергу, можуть перейти з розряду порожнього шуму, на якому нічого не можна заробити, до цікавого, з точки зору торгівлі ринку з тривалими стійкими трендами. А це саме те, що багато інвесторів так люблять.
Фіскальне і монетарне стимулювання у США триває, а це плюс для економіки і фінансових ринків. А якщо ринки падатимуть, то ФРС повинна надати допомогу, як це було раніше.
Однак, з огляду на високі ціни на ряд активів, а також високе боргове навантаження, потрібно більш обачливо обирати компанії і сектори для інвестування. Також слід обережніше обирати час входження і виходу з ринку і не забувати про управління ризиками.