1. Інвестор не хоче отримувати регулярний дохід
Якщо ви не зацікавлені в тому, щоб на вашому брокерському рахунку регулярно з'являлися невеликі (або великі) грошові виплати, уникайте акцій, які виплачують дивіденди. Якщо ж ви дотримуєтеся такої думки, оскільки не знаєте, що робити з цими грошима, — ось декілька ідей.
- Виплатіть усі борги, які у вас є.
- Нехай дивідендні виплати накопичуються на вашому рахунку, доки ви не знайдете акції, які готові купити.
- Дізнайтеся, чи може ваш брокер автоматично реінвестувати дивіденди.
Не вважайте ці дивідендні виплати дрібницею. Якщо у вас є портфель вартістю близько $400 тис. із загальною середньою дивідендною дохідністю, скажімо, 3%, то ви зможете отримувати близько $12 тис. на рік або приблизно $1 тис. на місяць.
Читайте також: Акції дивідендних компаній: як заробити втричі більше, ніж на доларових депозитах
2. Інвестору не подобається стабільність бізнесу дивідендної компанії
Можливо, ви уникаєте компаній, що виплачують дивіденди, тому що вважаєте, що це переважно нудні старі гравці, які навряд чи швидко зростатимуть. Але важливо розуміти, що багато швидкозростаючих компаній у наші дні виплачують дивіденди, і навіть якщо вони не дуже великі, виплати можуть зростати з пристойною швидкістю.
Наприклад, Starbucks (SBUX) виплачує дивіденди, дохідність яких нещодавно становила 1,7%, і ця компанія, як і раніше, є швидкозростаючим гравцем: її чиста виручка в четвертому кварталі збільшилася на 31% у річному вимірі. Крім того, у Starbucks з'явилося 538 нових кав'ярень. При цьому протягом останніх п'яти років компанія збільшувала дивіденди в середньому на 14% на рік. За останнє десятиліття вартість її акцій зросла більш ніж у п'ять разів — у середньому зростання склало 20,3% на рік.
Подумайте двічі, перш ніж уникати компаній, що виплачують дивіденди, через низькі очікування.
3. Інвестор не хоче крокувати в ногу з інфляцією
Однією з багатьох чудових особливостей дивідендних компаній є те, що вони можуть допомогти вам крокувати в ногу з інфляцією або навіть перевищити її. Це дуже важливо, тому що інфляція може серйозно знизити вартість заощаджень з часом.
Рівень інфляції в середньому становить близько 3% протягом тривалого часу, але іноді він буває дуже високим, навіть двозначним. Навіть якщо вона становить у середньому 3%, цього достатньо, щоб за 25 років купівельна спроможність ваших грошей скоротилася вдвічі.
Оскільки дивідендні виплати зазвичай збільшуються з часом, доки компанії, що виплачують дивіденди, залишаються здоровими і зростаючими, їх купівельна спроможність навряд чи зменшиться. Багато компаній збільшують свої виплати в середньому на 5%, 10% та більше на рік.
Читайте також: Ціновий шок: як інвестору пережити період високої інфляції
Інші моменти, які варто враховувати
Як ви могли помітити, перераховані вище три причини уникати компанії, що виплачують дивіденди, несерйозні. Який інвестор відмовиться від отримання стабільної дохідності чи захоче наздоганяти інфляцію?
Ось ще декілька моментів, які варто враховувати.
- Дивіденди не гарантовані. Правда у тому, що виплата дивідендів не гарантована. Справді, якщо компанія переживає лихоліття, вона може скоротити, призупинити або навіть скасувати виплати, як це зробили багато гравців. Однак компанії щосили намагаються цього уникнути, і часто наближення неприємностей можна побачити заздалегідь.
- Акції зростання можуть демонструвати вражаючі результати. Це правда, що багато акцій зростання зростатимуть набагато швидше за компанії, які виплачують дивіденди, але не варто скидати останніх з рахунків. Багато технологічних компаній, біотехи та інші підприємства швидкозростаючих галузей платять дивіденди. І пам'ятайте, що такі «нудні» маленькі компанії, як фахівці з фарбування, можуть спокійно зростати швидше, ніж деякі гравці з гучними іменами.
Загалом існує більше вагомих причин купувати акції, що виплачують дивіденди, ніж вагомих причин уникати їх. Завжди корисно підтримувати здоровий баланс у портфелі, тому до нього можна включити як дивідендні компанії, так і підприємства, що не здійснювали виплати, а також акції зростання та акції вартості.
Читайте також: Як розпізнати перспективні акції зростання