4 типи мільйонерів
Усі мільйонери поділяються на 4 типи, залежно від джерела їхнього статку.
- Інвестори. Це ті, хто робить заощадження та інвестиції частиною свого повсякденного життя. Вони можуть заробляти гроші різними шляхами, але завжди шукають розумні способи примноження свого багатства.
- Альпіністи. Ті, хто будують кар'єру у великій корпорації та завзято підіймаються на саму вершину — до топменеджера з дуже високою зарплатою.
- Віртуози. Вони стають найкращими у своїй сфері — і завдяки цьому отримують великі гроші за свій досвід та навички.
- Мрійники. Вони витрачають енергію на здійснення мрії. Мета може бути будь-якою — побудувати власний бізнес, стати відомим музикантом або писати бестселери. Їхня пристрасть до улюбленої справи трансформується у кругленькі суми на банківських рахунках.
Шлях інвестора — найменш ризикований, порівнюючи з рештою. І 88% мільйонерів кажуть, що заощадження є дуже важливими для фінансового успіху.
У середньому мільйонеру потрібно від 12 до 32 років, щоб нагромадити капітал $3−7 млн.
Читайте також: У що інвестувати під час війни: акції, криптовалюта, нерухомість
Звички мільйонерів
Три найпоширеніші навички мільйонерів може запозичити кожен.
1. Зберігати 20% доходу.
Кожен із інвесторів-мільйонерів постійно відкладає не менше 20% своїх доходів. Багато хто автоматизує цей процес, встановлюючи фіксований відсоток для накопичень. Гроші спрямовуються на спеціальний пенсійний рахунок та на брокерський рахунок.
2. Регулярно інвестувати.
Спочатку суми здаються невеликими, але поступово складний відсоток починає працювати — так накопичуються значні статки. Ті, хто обирав шлях «мрійника», спочатку не могли інвестувати, оскільки витрачали кошти на розвиток своїх проєктів. Але як тільки вони досягали перших успіхів, надолужували втрачене в інвестиціях.
3. Бути дуже ощадливим.
Усі типи мільйонерів ощадливі. Вони заощаджують гроші, починаючи з першої зарплати. Три кити, на яких тримається ощадливість:
- Будьте свідомими. Потрібно розуміти, як ви витрачаєте гроші.
- Зосередьтеся на якості. Витрачайте гроші на якісні продукти та послуги.
- Робіть вигідні покупки. Прагніть знайти потрібні товари за найнижчою ціною.
«Сама собою скромність не зробить вас багатим. Це лише одна частина головоломки „Багаті звички“, а їх багато. Але це дозволить вам заощадити велику суму грошей. І що більше у вас заощаджень, то більше грошей ви можете інвестувати», — пише Том Корлі.
Читайте також: Банкіри, ейчари та рієлтори: кому ще в липні знизили зарплати