В середу спекулянти і великі продавці активно зіграли «на підвищення». І дуже оперативно розігріли курс до пікових 28,16 гривень за долар в середині дня. А в четвер вони ж самі так само швидко і обвалили котирування до рівня продажу долара в 27,93 гривень на момент завершення сесії.
В результаті постраждали, як завжди, самі «полохливі» з покупців. Вони, піддавшись страхам і на побоюваннях подальшого злету котирувань — в кінцевому рахунку і оплатили все це свято спекулянтів. Лише в п'ятницю, незважаючи на пізній вихід Сітібанку з купівлею валюти — міжбанк більш-менш стабілізувався і не так болісно вже реагував на поведінку цього традиційного «порушника курсового спокою» на ринку.
В результаті, незважаючи на ралі в середу-четвер — безготівковий долар за період 19−23 квітня навіть подешевшав на 7 копійок з 27,99 / 28,01 до 27,92 / 27,945 гривень, а от євро виріс на 15 копійок — з 33, 53 / 33,55 до 33,68 / 33,70 гривень. По євровалюті це була реакція українського міжбанку на зростання її котирувань щодо долара на світових майданчиках.
Нацбанк вирішив в усі ці курсові ігри не втручатися і інтервенцій з купівлі / продажу долара на цьому тижні не проводив.
Готівковий ринок тільки реагував на поведінку міжбанку і своєї додаткової гри «на підвищення» в середу або «на пониження» у четвер — не вів. Точніше, власники обмінників були б дуже навіть і не проти заробити на всіх цих перипетіях міжбанку, але фактор локдауна і низька активність населення багато в чому знівелювали все побічні ефекти від стрибків курсу на торгах і тому ажіотажу біля обмінників не було.
При подібній досить млявої реакції готівкового ринку навіть в період валютних ралі на міжбанку, щоб заробляти — фінансистам не залишається нічого іншого, окрім як встановити середній рівень спреда між купівлею та продажем валюти і працювати в форматі «з обороту». Так вони і зроблять в цю суботу та неділю. Тим більше, що певні послаблення карантинних заходів в деяких містах і областях України хоч якось пожвавлять готівковий ринок і бізнес в даних регіонах.
Читайте також: Томаш Фіала про біткоїн: «Дуже спекулятивна інвестиція, тому утримався»
Курси готівкових валют на 24−25 квітня
Котирування долара в обмінниках фінкомпаній будуть знаходитися у межах: прийом 27,75- 27,88 гривень і продаж 27,90- 28,00 гривень. Спред в більшості обмінників фінкомпаній складе 15−20 копійок на доларі. Наші прогнозні цінники можуть бути ще скориговані у деяких обмінних пунктах в межах плюс-мінус 2−6 копійок в залежності від їхніх індивідуальних завдань.
Котирування євро. Великих коливань пари євро / долар ввечері в п'ятницю на міжнародних ринках не очікується. Це дозволить українським фінансистам в суботу та неділю орієнтуватися на співвідношення євро / долар у межах коридору 1,2050 -1,2070 долара за євро, яке і склалося на кінець робочого тижня.
За прогнозом «Мінфіну» на 24−25 квітня обмінники виставлять такі котирування по євро: прийом 33,40 — 33,55 гривень і продаж 33,58 — 33,70 гривень при спреді у межах 20 — 25 копійок. Частина обменнок може скорегувати наші прогнозні курси ще на плюс-мінус 4−7 копійок на євро в залежності від наявності в них вільної гривні і євро, а також рівня конкуренції в своєму регіоні та «жвавості» місця.
Котирування по російському рублю. Увечері в четвер і в п'ятницю російський рубль трохи зміцнив свої позиції на міжнародних ринках. Але в цілому, він залишається досить непередбачуваною валютою найближчим часом. Тому власники обмінників продовжать тримати досить широкий спред між купівлею і продажем по цій валюті. Фінансисти виставлять такі котирування по рублю на ці суботу та неділю: прийом за 1 рубль у межах 0,355- 0,365 гривень і продаж 0,368 — 0,375 гривень.